Biuro podróży Kraków OBÓZ

Widzisz wiadomości znalezione dla frazy: Biuro podróży Kraków OBÓZ




Temat: Biuro podróży oszukało niepełnosprawnych
Biuro podróży oszukało niepełnosprawnych
Niepełnosprawni związani z gliwicką fundacją Tacy Sami nie mogli się doczekać wycieczki do Portugalii. Nie pojechali, bo na lotnisku okazało się, że zostali oszukani przez biuro podróży.
Agata Kopeć-Romik z Gliwic od pięciu lat prowadzi fundację Tacy Sami, która wspiera niepełnosprawnych - zbiera pieniądze na rehabilitację, protezy, pomaga szukać pracy, ale przede wszystkim zachęca do aktywnego wypoczynku, m.in. organizując obozy nurkowe w Chorwacji. Kiedy latem została zatrudniona w gdańskim Domu Podróży, wydawało jej się, że znalazła wymarzoną pracę. Biuro turystyczne otrzymało dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i planowało organizować wycieczki dla niepełnosprawnych. Agata miała się zająć ich sprzedażą. Ponieważ cierpi na porażenie mózgowe, zawodowe obowiązki miała wykonywać z domu - przez telefon i internet.

- Zawsze marzyłam o stworzeniu biura podróży, dzięki któremu niepełnosprawni mogliby zwiedzać świat jak ludzie zdrowi. Cieszyłam się, że ktoś wpadł na podobny pomysł. Sprawdziłam firmę, była w porządku. Od razu odezwałam się do osób poznanych poprzez fundację. Zachęcałam je do wyjazdu, bo oferta była naprawdę atrakcyjna. Każdy niepełnosprawny mógł ze sobą zabrać opiekuna za pół ceny - mówi Agata.

Pierwszą wycieczkę - do Szwecji - Dom Podróży zorganizował w sierpniu. Niepełnosprawni turyści byli z niej zadowoleni. Na drugi wyjazd - do Portugalii - zapisało się kilkanaście osób. Wielu za namową Agaty. Niepełnosprawni zapłacili po 1,6 tys. zł, ich opiekunowie połowę. W czwartek zebrali się na trzech lotniskach: w Pyrzowicach, Warszawie i Gdańsku. Zgodnie z umową czekać tam mieli na nich rezydenci z biletami, ale nikt się nie pojawił. Turyści dowiedzieli się też, że nikt nie dokonał dla nich rezerwacji. Agatę powiadomił o tym jeden ze znajomych, który miał lecieć z Pyrzowic.

- Kiedy zadzwonił, kolana się pode mną ugięły - mówi Agata.

Na Okęciu na przedstawiciela biura podróży czekała m.in. Katarzyna Mielczarek, studentka Uniwersytetu Warszawskiego. - Najpierw myśleliśmy, że się spóźnia, bo w mieście są korki. Potem zaczęliśmy się niepokoić. W biurze nikt nie odbierał telefonu. Kiedy okazało się, że nie ma nas na liście pasażerów, powiadomiliśmy policję - mówi Kasia.

Gdańscy policjanci już zatrzymali 39-letniego Piotra K., właściciela Domu Podróży. Jest niepełnosprawny, ale doświadczony w podobnych oszustwach. Kilka lat temu prowadził fikcyjne biuro podróży Euroturista, a w 2003 roku sprzedawał fałszywe bilety PKP pielgrzymom jadącym do Krakowa na spotkanie z Janem Pawłem II. Wyłudził wówczas 120 tys. zł od 40 tys. osób. Jego nowa inicjatywa, Dom Podróży, reklamowana jest nawet na stronie internetowej fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Oszukani niepełnosprawni nie wiedzą, czy odzyskają pieniądze. Przerażeni są też ci, którzy opłacili swój udział w kolejnych wycieczkach: do Pragi, Wiednia i Budapesztu oraz do Izraela.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35063,5827892,Biuro_podrozy_oszukalo_niepelnosprawnych.html






Temat: Ruszamy "Bezpiecznie. W Drogę!"
Już za miesiąc wakacje. To dobry moment na rozpoczęcie kampanii, której celem jest promowanie bezpieczeństwa podróży dzieci i młodzieży"

Program „Bezpiecznie. W drogę!” będzie składał się z działań skierowanych do dzieci i młodzieży, rodziców, kierowców oraz organizatorów wyjazdów: przewoźników autokarowych i biur podróży. Akcja uzyskała wsparcie Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej i Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych, a partnerami Programu są biura podróży specjalizujące się w turystyce młodzieżowej.

Zbliża się okres wakacji – czas wyjazdów dzieci i młodzieży na wymarzone obozy i kolonie. To również czas wzmożonego ruchu na drogach. Dzisiejsza konferencja stanowi oficjalną inaugurację Programu „Bezpiecznie. W Drogę!”, który stawia sobie za cel podniesienie świadomości konieczności bezpiecznego zachowania w podróży. Działania w ramach Programu będą miały charakter edukacyjny i zostaną skierowane do kilku grup odbiorców.

„Zwrócimy się do dzieci i młodzieży, by podnieść ich świadomość na temat reguł bezpiecznego zachowania w autokarze, a także do rodziców, by przedstawić im zasady odpowiedniego przygotowania samochodu, tak by podróż była bezpieczna i wygodna. Z kolei wśród kierowców, organizatorów wypoczynku i przewoźników będziemy promowali zasady poprawnego, wygodnego i bezpiecznego przewozu dzieci i młodzieży autokarami” – deklaruje Marcin Cywiński przedstawiciel firmy Continental Opony Polska – głównego organizatora Programu.

W pierwszych tygodniach wakacji przeprowadzona zostanie akcja informacyjna, która rozpocznie się w Warszawie 28 czerwca, a następnie odwiedzi pięć innych miast: Wrocław (4 lipca), Kraków (6 lipca), Bydgoszcz (9 lipca), Gdańsk (20 lipca), a i Poznań (23 lipca). Akcja informacyjna będzie się składała z akcji ulotkowej, a także punktów informacyjno-kontrolnych w miejscach odjazdów autokarów, gdzie przeprowadzone zostaną pokazy kontroli ogumienia autokaru oraz rozdane będą gadżety związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Dodatkowo plakaty promujące akcję będzie można zobaczyć m.in. we wspierających Program biurach podróży oraz wybranych schroniskach młodzieżowych.

„Nasze działania będą służyć służą podniesieniu świadomości bezpiecznego zachowania w autokarze w czasie podróży. Myślę, że szczególnie ciekawy może być pokaz inspekcji autokaru z wykorzystaniem specjalnego mobilnego warsztatu, który w ekspresowym tempie sprawdzi stan i przygotowanie opon w autokarze do podróży. Autokar jest jednym z bezpieczniejszych środków transportu, jednak dzieci muszą mieć świadomość, że istnieją pewne reguły podróżowania, których muszą przestrzegać. Ważne, by również rodzice wiedzieli, jak powinni przygotować swoje dzieci do podróży, tak by mogły z niej czerpać radość i unikały zagrożeń” – mówi Piotr Zielak, Dyrektor Generalny Continental Opony Polska.

Istotnym elementem kampanii będzie strona internetowa www.bezpieczniewdroge.pl, stanowiąca główne narzędzie komunikacyjne Programu. Strona jest zbudowana z sekcji przeznaczonych dla każdej z grup odbiorców: dzieci, rodziców, kierowców i organizatorów wyjazdów - przewoźników i biur podróży.

„Mówienie do młodzieży o bezpieczeństwie nie jest sprawą łatwą – młodzi ludzie często mają swoje zdanie i nie znoszą słuchania zakazów i nakazów. A my chcemy rozmawiać z nimi językiem dla nich zrozumiałym. Naszym celem jest przekonanie młodych ludzi, że o pewnych sprawach dotyczących bezpieczeństwa powinni pamiętać, a innych powinni się wystrzegać. Chcielibyśmy wypromować wśród młodych ludzi pewien zbiór Zasad Młodego Turysty” – kontynuuje Piotr Zielak.

Program „Bezpiecznie. W Drogę!” to akcja, u której podstaw leży chęć podnoszenia świadomości oraz promocja bezpiecznego poruszania się po polskich, i nie tylko, drogach. To również próba przekazania młodym turystom zbioru zasad, które zagwarantują im bezpieczeństwo podczas całych wakacji. Ambicją organizatorów jest stworzenie programu w jak największym stopniu kompleksowego i spełniającego wymagania wszystkich współczesnych użytkowników dróg.

Program Społeczny „Bezpiecznie. W drogę!” jest akcją edukacyjno-informacyjną, której celem jest promocja bezpieczeństwa podróży autokarowych dzieci i młodzieży. Głównym Organizatorem akcji jest firma Continental Opony Polska Sp. z o.o.



źródło: roadlook.pl





Temat: Artykuł na mokmarki.pl
Jako, że zasoby na necie mają czasami tendencję do "dematerializacji" pozwoliłem sobie artykuł ze wzmiankowanego źródła umieścić na forum.

"Jadwiga Siedlecka-Siwuda u rodziła się w 1955 roku w Łodzi. Studiowała filologię germańską na Uniwersytecie Łódzkim, uzyskując dyplom w 1979 r. Tuż po studiach podjęła pracę w Biurze Handlu Zagranicznego "Textilimpex-Tricot" w Łodzi. W styczniu 1980 r. przeniosła się do Stargardu Szczecińskiego do działu eksportu Zakładów Przemysłu Dziewiarskiego "Luxpol". Od sierpnia 1980 r. aktywnie uczestniczyła w tworzeniu tam NSZZ "Solidarność", pracowała w Komisji Zakładowej. Była współzałożycielem czasopisma "Niezależność" i została jego redaktorem naczelnym. Od 1982 r. pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego w Stargardzie Szczecińskim, Szczecinie, Dębem, Serocku i Jachrance k. Warszawy, w Ozorkowie k. Łodzi jako polonistka i kierownik zajęć pozalekcyjnych.
W 1989 r. wyszła za mąż za Tadeusza Siedleckiego, urodziła córkę Kingę.
W 1991 r. zaczęła prowadzić w Warszawie własne biuro tłumaczeń, a uprawnienia tłumacza przysięgłego języka niemieckiego uzyskała w 1995 r.
Tadeusz Siedlecki był właścicielem wydawnictwa AgArt, które wydawało książki z serii "Poznajemy Litwę" autorstwa Jadwigi Siedleckiej. Owocem ich licznych podroży na Litwę było czynne zaangażowanie się w popularyzację życia i twórczości Mikołaja Konstantego Čiurlionisa, genialnego litewskiego malarza i cenionego kompozytora oraz kultury Litwy. Założone przez nich w 1997 roku Towarzystwo Kulturalno-Naukowe im MK Čiurlionisa zorganizowało wiele koncertów, wystaw, rajdów i wycieczek szlakiem M.K. Čiurlionisa w Polsce (m. im. Marki, Arkadia, Zwierzyniec) i na Litwie (m. in. do Wilna, Kowna i Druskiennik).

Tadeusz Siedlecki (1951-2002) był liderem turystyki społecznej. W 1980 r. utworzył Klub Turystyczny "Datajana", działający przy Oddziale Mokotowskim PTTK w Warszawie, organizatorem obozów szkoleniowych dla młodzieży - przyszłej kadry turystycznej PTTK, w tym dla osób niepełnosprawnych. W latach 1983-1987 prowadził w Białowieży razem z członkami klubu Młodzieżową Akademię Turystyczną we współpracy z kadrą naukową Białowieskiego Parku Narodowego. Związany od 1983 do 1991 r. z Centrum Kształcenia Inwalidów w Konstancinie-Jeziornej wypracował zasady uprawiania turystyki przez osoby z dysfuncją narządów ruchu, pozyskując wielu sojuszników. Organizator rajdów turystyki pieszej oraz ośmiu Ogólnopolskich Giełd Piosenki Turystycznej "Datajana", które umożliwiały osobom niepełnosprawnym prezentację autorskich piosenek poddawanych pod ocenę jury złozonego z profesjonalnych muzyków. Autor wielu piosenek turystycznych, zebranych w "Śpiewniku Giełda Piosenki Turystycznej Datajana" (Wyd. AgArt 1997). Współzałożyciel w 1990 r. Stowarzyszenia Turystyczno-Kulturalnego "Carpe Diem" i inicjator wydawania pisma o tematyce turystycznej i kulturalnej dla osób niepełnosprawnych. Wspólnie z żoną stanowili trzon redakcji kwartalnika turystyczno-kulturalnego "Mandragora" (1998-2003). Bezkompromisowy w walce o godność i prawa dla osób niepełnosprawnych i wychowanków Domów Dziecka.

Po śmierci Tadeusza Siedleckiego od 2002 do 2005 r. była wiceprzewodniczącą Rady ds. Turystyki Osób Niepełnosprawnych Zarządu Głównego PTTK.
W 2003 r. wyszła za mąż za Aleksandra Siwudę z Białorusi. Mieszkają w Warszawie. Poznali się przy realizacji imprezy "Tacy sami" (Wigry, Druskienniki, Wilno)- cyklu imprez kulturalnych realizowanych przez Stowarzyszenie "Carpe Diem" w 2003 r. (wystawy malarstwa członków stowarzyszenia, malujących ustami - Jerzego Omelczuka i Doroty Szachewicz, wieczory poezji Doroty Szachewicz, koncerty piosenek Grażyny Łapińskiej).

Aleksander Siwuda jest cenionym masażystą i rehabilitantem. W 2006 r. oboje zorganizowali na terenie Polski białorusko-polską Ekspedycję Rowerową Starym Traktem Królewskim Kraków-Lublin-Brześć-Wilno-Grodno i pomogli w jej realizacji na terenie Białorusi i Litwy. Jadwiga Siedlecka-Siwuda jest członkiem założycielem Organizacji Turystycznej "Szlak Jagielloński", która powstała w Lublinie jesienią 2008 r. www.szlakjagiellonski.pl

Autorka kilku przewodników turystycznych po Litwie (Druskienniki, 1994, Druskieniki nad Niemnem, 1995 i 1997, Troki i okolice, 1997, Połąga i okolice, 1998), biografii Mikołaja Konstantego Čiurlionisa Preludium Warszawskie, 1996, wydanych przez AgArt w Warszawie, wielu artykułów i opracowań na temat walorów turystycznych Polski, Litwy i Białorusi oraz turystyki osób niepełnosprawnych. Redaktor naczelna dwutygodnika "Niezależność" NSZZ "Solidarność" w Stargardzie Szczecińskim (luty 1981-13.12.1981) oraz "Mandragora" kwartalnika turystyczno-kulturalnego Stowarzyszenia "CARPE DIEM" (1998-2003), od 1995 współpracownik "Lithuanii", kwartalnika poświęconego sprawom Europy Środkowo-Wschodniej, wydawanego przez Ogólnopolski Klub Miłośników Litwy, "Poznaj swój kraj", "Gościńca PTTK" wydawanego przez Zarząd Główny PTTK.
Współzałożycielka stowarzyszeń: "Miłośników Dobrego Wojaka Szwejka" (1989 r. Dębe), Stowarzyszenia Turystyczno-Kulturalnego "Carpe Diem" (1990 r. Warszawa), Towarzystwa Kulturalno-Naukowego im. M.K. Čiurlionisa (1997 r. Warszawa), Fundacji Europy Środkowo-Wschodniej "Lithuania" (2003 r. Warszawa). Od 1996 r. sekretarz Ogólnopolskiego Klubu Miłośników Litwy, Kawaler Orderu Wielkiego Księcia Giedymina (2001)."
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • osy.pev.pl
  • Archiwum
    Powered by wordpress | Theme: simpletex