Biuro Karier UMK

Widzisz wiadomości znalezione dla frazy: Biuro Karier UMK




Temat: Biuro Karier - kontakt
Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów Uniwersytet Mikołaja Kopernika
ul. Gagarina 33,
87-100 Toruń (Dom Studencki Nr 11, parter)
tel. (+56) 611-46-43,
tel./fax: (+56) 611-46-44
e-mail: careers@uni.torun.pl
zajrzyj na stronę: http://www.biurokarier.umk.pl/

mgr Ewa Banaszak - kierownik biura
mgr Katarzyna Jagiełka - doradca zawodowy
mgr Agnieszka Majchrzak-Szymańska - doradca zawodowy
mgr Marta Nienartowicz - doradca zawodowy
mgr Izabela Parzyńska - specjalista ds. informacji

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 - 16:00 (we wtorki od 10:00).






Temat: Jak szukaliście pracy?
Ja pomalutku kończę informatykę na UMK. Pierwsza praca była przedłużeniem praktyk, które znalazłem w biurze karier. Po prostu skończyłem praktyki i w tym samym czasie jedno stanowisko się zwolniło i ja wskoczyłem na to miejsce.
Obecna praca to efekt... statusu na jabberze Moją wiadomość zobaczył znajomy, polecił mnie gdzie trzeba i tak jakoś się potoczyło że czekam właśnie na 3 wypłatę






Temat: Nowa strona AE
Tak sobie czytam Forum WGRiT i widzę że starym zwyczajem wraca temat strona WWW GRiT.
Jest pełno zwolenników zmian obecnej strony WWW na nową. Ja tylko przypomnę iż na spotkaniu (zainteresowanych, chętnych do wprowadzenia zmian i innych nowatorów) z dziekanem 24 kwietnia 2005 roku o godzinie 11 ustalono kto ma zbudować nową stronę i kiedy orientacyjnie ma ona ruszyć. Forum AE z 2005-06-07 pod tyt. „Jak wam się podoba strona internetowa Uczelni” odnotowało chyba rekordową liczbę postów. Od malkontentów którzy proponowali zmiany(istny koncert życzeń), aż po żywe dyskusje z samym twórcą nowej strony. (kto pragnie poczytać sobie stare posty dotyczące strony WWW zapraszam do Budynku B. Na wszelki wypadek drukuję i chomikuję sobie wszystko co dotyczy strony WWW GRiT.
Dokładnie 2 lata 1 miesiąc i 4 dni tyle minęło od daty ustaleń. Co przez ten czas zostało zrobione? Myślę iż te pytanie powinno być zadane „twórcom” i „zwolennikom” nowej strony WWW.
„Jak coś trzeba zrobić to „robimy”, tylko bez naszego udziału – bo my tu tylko na chwilę damy uwagi i dyspozycje”
„Reszta się sama zrobi, a jak coś nie tak, to zawsze na kogoś możemy wskazać palcem”
Każdy by chciał mieć „wypasioną”” stronkę WWW. Lecz nie wielu zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności jaka spoczywa na jej twórcy (cach). Budować strony można na różne sposoby, ale nigdy się nie trafi w gusta innych.
„Aby to zrobić trzeba pracować w zespole a nie solo”
Tak jak to czynią takie uczelnie jak: podaję w kolejności rankingu najlepszych i funkcjonalnych stron uczelni wyższych ;
1. Politechnika Wrocławska;
2. UJ Kraków;
3. Uniwersytet Warszawski;
4. Uniwersytet Mikołaja Kopernika.
Wszystkie te serwisy WWW łączy jedno: mają odpowiednie zespoły ludzi którzy odpowiadają za image uczelni w necie. Są to : graficy komputerowi np. UMK zatrudnia grafika z Zakładu Plastyki Intermedialnej Sztuk Pięknych, ludzi odpowiedzialnych za opracowanie informatyczne i techniczne – redaktorów strony, ludzi od nadzoru merytorycznego (np. UW kierownik Biura Informacji i Promocji), rzecznika prasowego, ogółem jest to od 4 do 5 osób składu stałego plus osoby wyznaczone z poszczególnych wydziałów uczelni). Zapraszam do Budynku B mam emaile z korespondencji z tymi uczelniami (w szczególności tymi, co odpowiadają za administrację serwisu WWW).
A my prawie jak Uniwersytet Ekonomiczny.
Zgadzam się z szanownymi studentami że obecna strona (mojego autorstwa) nie wygląda ciekawie. No cóż nie jestem grafikiem – na co dzień zajmuję się sprzętem komputerowym. Opiekę nad stroną WWW zlecił mi były Dziekan GRiT Prof. Marek Walesiak. Założenie zgodnie z wytycznymi byłego Dziekana było proste. Żadnych „wodotrysków” prosta i funkcjonalna strona WWW. I tak było do póki się nie skończyła kadencja Dziekana. Mówiąc jeszcze prościej zarządcą merytorycznym strony WGRiT był sam Dziekan M. Walesiak. Strona miała konkretne linki, konkretne informacje, na których zamieszczenie wyrażał zgodę sam Dziekan.
Kadencja się skończyła – droga merytoryczna też. Gdzieś też urwał się przepływ informacji. Trudno było znaleźć osobę która by zechciała redagować i odpowiadać za zamieszczoną na WWW treść. A już o formie nie wspominając. „Każdy chce, samemu nic”
Przysłuchiwałem się uważnie przez ten okres (2 lat) komentarzom dotyczących strony mojego autorstwa i powstawania nowej strony. W między czasie dalej (oficjalnie nadal jestem zgodnie z pismem Prof. M. Walesiaka – administratorem strony) prowadziłem i prowadzę stronę GRiT.

Większość linków wewnętrznych ma już swoich własnych „adminów” i proste strony np. Dziekanaty. Biura karier itp. To jest właśnie ta informatyzacja o której wspomniał Pan Borys.
Różnica jest taka że w ich zespole jest kilku…

Nic się nie zmieniło Panie Tomku?? Nic!

A może stroną WWW GRiT powinni zajmować się studenci – w końcu to strona o Was, Waszych problemach, codziennym życiu. Wy sami wiecie co na niej powinno być. Możecie dostać przecież opiekuna i w ramach np. koła informatycznego powołać po 1 osobie z każdego rocznika do współpracy (coś w stylu starosty), potem spotkać się np. w Budynku B i powołać zespół (ktoś jest grafikiem, ktoś robi zdjęcia, ktoś programuje, itp.).
Taki zespół co właśnie chce dokonać zmian na stronie WWW stworzyć nową. Wykorzystajcie do tego celu to co już zrobiono (bo chyba nowa strona gdzieś chyba istnieje?), ewentualnie poprawcie ją.

A alternatywa – integracja strony z Wrocławiem ?? Czy aby nie stracicie czegoś??
Wasze kolory zblakną staną się nie do odróżnienia w necie.
A przecież studiujecie na WGRiT w Jeleniej Górze, czy to dla Was nic nie znaczy?

Nie zrzucajcie obowiązku uzupełniania danych (tworzenia strony) na jedną osobę, mam na myśli Pana Sławka.
I jeszcze jedno. Czy strona WWW – GRiT ma być na serwerze w Jeleniej Górze?, czy raczej ma być częścią serwisu Wrocławskiego?
O ile sobie przypominam mieliśmy mieć „albo” i „nie” przekazany szablon strony do własnej edycji (który umieszczony zostałby na naszym serwerze).
Ale ustalenia pewnie mogły ulec zmianie.

Pozdrawiam wszystkich
K.M

Art. 54 KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 2 kwietnia 1997 r.(Dz. U. z dnia 16 lipca 1997 r.)
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • osy.pev.pl
  • Archiwum
    Powered by wordpress | Theme: simpletex