Biznes plan nieruchomość

Widzisz wiadomości znalezione dla frazy: Biznes plan nieruchomość




Temat: Nieruchomości
Firmy deweloperskie

Rachunek powierniczy zabezpieczy pieniądze klienta

Deweloperzy będą przygotowywać prospekty informacyjne o swoich firmach i dostarczać je konsumentom jeszcze przed zawarciem z nimi umowy. Natomiast konsumenci gromadzić mają pieniądze na inwestycje na rachunku powierniczym w banku.

ZMIANA PRAWA
Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje projekt o obowiązkach stron w umowach deweloperskich. Przedstawi go Radzie Ministrów jeszcze w II półroczu. Ureguluje w nim przede wszystkim sposób zawierania umów przez deweloperów z konsumentami.

- Teraz umowy deweloperskie określane są jako nienazwane, a sposób ich zawierania nie jest nigdzie uregulowany - tłumaczy adwokat Bartosz Grohman z kancelarii White & Case. Najczęściej zawierają elementy umowy o roboty budowlane i dostawy, a sporządzane są zazwyczaj tylko na piśmie zamiast w formie aktu notarialnego. Dlatego nie chronią w sposób dostateczny interesów konsumentów - dodaje. Jego zdaniem, umowa deweloperska powinna być umową nazwaną uregulowaną w kodeksie cywilnym.

Jednak w przygotowywanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości kolejnych nowelizacjach kodeksu cywilnego nie przewiduje się rozszerzenia katalogu umów nazwanych.

- Natomiast w praktyce przyjmuje się, że umowy deweloperskie są uregulowane w artykule 9 ustawy o własności lokali - mówi radca prawny Wojciech Biernacki z Kancelarii Radców Prawnych Biernaccy. Wyjaśnia, że odrębna własność lokalu może powstać w wykonaniu umowy zobowiązującej właściciela gruntu do wybudowania na nim domu oraz ustanowienia - po zakończeniu budowy odrębnej własności lokali i przeniesienia tego prawa na drugą stronę umowy lub na inną wskazaną w umowie osobę. Aby jednak umowa była ważna, strona podejmująca się budowy powinna być właścicielem gruntu, na którym dom ma być wzniesiony, oraz musi uzyskać pozwolenie na budowę, a roszczenie o ustanowienie odrębnej własności lokalu i o przeniesienie tego prawa ma być ujawnione w księdze wieczystej - dodaje Wojciech Biernacki.

Jednak nie wszyscy deweloperzy spełniają wymogi określone w art. 9. Dla nich muszą zostać przygotowane przepisy o umowach deweloperskich.

Dwa różne rachunki
Przygotowywany projekt ustawy o umowach deweloperskich zapewniać ma ochronę interesów konsumentów za pomocą instytucji rachunku powierniczego: otwartego albo zamkniętego prowadzonego przez bank. Konsument gromadziłby na nim pieniądze przeznaczone na inwestycję, zamiast wpłacać je od razu na rachunek dewelopera. Z rachunku otwartego środki byłyby uwalniane w trakcie budowy, a bank przed dokonaniem kolejnej transzy wypłaty sprawdzałby, czy opisany w umowie deweloperskiej etap prac został już rzeczywiście zakończony. Natomiast na rachunku zamkniętym pieniądze czekałyby aż do momentu, w którym zostanie przeniesiona własność mieszkania na nabywcę.

Konsument decydować ma sam o tym, czy chce z rachunku powierniczego skorzystać. Sam wybierałby też rodzaj rachunku. Deweloper będzie musiał go jednak poinformować, jeszcze przed zawarciem umowy, o grożącym ryzyku, gdy z rachunku nie zechce skorzystać. Brak takiego rachunku będzie miał jednak wpływ na wzrost ceny mieszkania. Skoro deweloper nie uzyska pieniędzy od konsumentów w trakcie budowy, to będzie zmuszony zaciągnąć kredyt hipoteczny.

Uruchomienie rachunku otwartego wymusi wprowadzenie zmian do ustawy prawo upadłościowe i naprawcze. Chodzi o zobowiązanie syndyka do dokończenia budowy w przypadku upadłości dewelopera. Natomiast takiej potrzeby nie będzie przy instytucji rachunku zamkniętego. Wystarczy wprowadzić jedynie przepis, który razie upadłości dewelopera wyłączy środki zgromadzone na rachunku powierniczym zamkniętym z masy upadłości. Pieniądze te służyłyby na zaspokojenie roszczeń nabywców wynikających z umów deweloperskich.

Ochrona ubezpieczeniowa
Legislatorzy rozważają jeszcze wprowadzenie innego rozwiązania, które zabezpieczy interesy konsumentów. Deweloperzy mogliby zostać zwolnieni z oferowania im zabezpieczenia przez zgromadzenie pieniędzy na rachunku powierniczym wówczas gdyby zawarli z nimi umowę ubezpieczenia. Deweloper byłby wówczas ubezpieczającym, a ubezpieczonym zostałby nabywca. Ubezpieczenie chroniłoby nabywcę przed ryzykiem finansowym związanym z inwestycją.

Prospekt informacyjny
Na deweloperze mają też ciążyć nowe obowiązki informowania klientów o planowanej inwestycji jeszcze przed zawarciem z nimi umowy. Będą musieli udostępnić prospekty informacyjne związane z inwestycją opracowane na takich samych zasadach jak prospekty emisyjne przygotowywane przez banki. Zawiadamialiby w nich o posiadaniu pozwolenia na budowę, informowali o zapisach o inwestycji w planie zagospodarowania przestrzennego i nieruchomościach związanych z budową, których właścicielem jest deweloper. W prospekcie należałoby też wskazywać różnice w cenie nabycia lokalu przez konsumenta mającego rachunek powierniczy i takiego, który go nie posiada. Będą to oczywiście różne kwoty, gdyż przy zakupie bez rachunku powierniczego w cenę mieszkania wliczona zostanie opłata za obsługę kredytu, który deweloper zaciągnął na budowę. Z prospektu powinno też wynikać ryzyko, jakie klient bierze na siebie, decydując się na budowanie mieszkania z opcją bez rachunku bankowego.

Przygotowanie przez dewelopera prospektu informacyjnego pozwolić ma na uniknięcie dezinformowania klienta przez pracowników dewelopera, których pensje często zależą od liczby zawartych umów sprzedaży budowanych mieszkań.

CO BĘDZIE MUSIAŁA ZAWIERAĆ UMOWA DEWELOPERSKA

Umowa deweloperska powinna zawierać prawo do odstąpienia od umowy, określać cenę mieszkania i jej waloryzację, wskazywać wysokość kar umownych w razie odstąpienia od umowy oraz warunki, jakim powinien odpowiadać odbiór mieszkania.

Informacje o przygotowywanym właśnie projekcie ustawy o umowach deweloperskich uzyskaliśmy podczas debaty na temat praw konsumenta przy zakupie nowej nieruchomości, zorganizowanej przez Gazetę Prawną i Związek Banków Polskich w ramach cyklu Bariery przy prowadzeniu inwestycji budowlanych.

Autor: Małgorzata Piasecka-Sobkiewicz, http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... ienta.html





Temat: Amway ma 50 lat - to jest prawdziwy lider MLM!!!!
Witam wszystkich którzy napisali tu coś o Amwayu, szczególnie tych którzy napisali tu wszystkie negatywne i bzdurne rzeczy.

Po pierwsze to wstyd, że na forum Bogatego Ojca piszecie takie rzeczy, aż przykro to czytać - to właśnie są Polacy!
To się w głowie nie mieści. Jak wy chcecie być bogaci, skoro piszecie takie rzeczy nie sprawdzając faktów. Robert wyraźnie mówi w swoich książkach o dwóch drogach do Wolności Finansowej ;
1. inwestycje w nieruchomości
2. Budowanie biznesu a w nim min. marketing sieciowy - tylko taki który ma solidne podstawy, jest wiarygodny i który ma odpowiedni system edukacyjny - to właśnie wszystko ma Firma Amway i N21 razem są potęgą!!!

Jak wy ludzie chcecie być Wolni??? !!!
Te wszystkie bzdury które opisujecie to opinie innych ludzi, którzy niby coś wiedzą o Amway, albo ktoś ze znajomych od kogoś niby był i wszystko wie.
Ten kto wszystko wie - nie wie nic!!!
ktoś modry kiedyś powiedział, że mamy jedne usta i 1 parę uszu, i powinniśmy ich używać proporcjonalnie - czyli ten kto dużo mówi najczęściej nic nie wie, bo nie słucha. ponadto mamy 1 pare oczy, która widzi podwójnie.

To jest wasza opinia na ten temat - moja jest inna oparta na faktach!!!
Ludzie którzy mówią o czym źle nie znając tematu to złodzieje marzeń....
Macie marzenia???
Poczytajcie po kilka razy ksiązki Roberta - z niego też sie śmiali, nie rozumieli dlaczego nie idzie do pracy, dlaczego jest bezdomny, a on po prostu miał marzenia.
Ja osobiście widziałam się z nim w Warszawie, to wspaniały człowiek - ciekawe co by powiedział do tych wszystkich ludzi tu co piszą tak o Firmie Amway - która ma w tym roku 50 lat, która robi obroty 8 miliardów dolarów, która ma 6 milionów niezależnych przedsiębiorców na świecie, w której nie ma nic po znajomości, zaczynasz od zera jak wszyscy i tylko do Ciebie zależy czy będziesz miał coś czy nie. i tak to piramida moi drodzy - tylko Odwrócona, bo tu wyciągamy ręce do tych którzy chcą coś więcej od życia i każdy Ci pomaga i zapłata będzie dopiero wtedy gdy pomożesz drugiej osobie odnieść sukces, i możesz mieć więcej niż osoba która Cie zarekomendowała, a nie jak niektórzy twierdzą ze tylko pierwsi maja najwięcej.
I tak moi drodzy tam jest pranie mózgu - chciałabym aby to zrobili, ale niestety to Ty sam musisz sobie uprać swój mózg aby był czysty i otwarty!!!!
ale wy którzy tak piszecie źle nie wiecie o tym, bo wkładacie swoje mózgi po pracy do telewizora - gdzie tylko same złe informacje i przemoc, i mowa o kryzysie - a ludzie wierzą, boją sie i dalej oglądają, pogłębiając swoją frustracje i narzekania jak to jest źle, zamiast wziąć odpowiedzialność za swoje życie i coś z nim zrobić.

Czy byliście kiedyś na jakimś planie otwartym żeby dowiedzieć sie o co tam chodzi???? to nie chodzi o sprzedawanie moi drodzy tylko o kupowanie!!! zdziwieni???

gdyby to była sekta to Ci wszyscy ludzie w tym moi znajomi i przyjaciele (lekarze, prawnicy, ekonomiści, studenci, przedsiębiorcy musieli być walnięci żeby podpisać umowę.
A sekta jest wtedy gdy ktoś każe ci cos zrobić i musisz to robić - tu nic nie musisz - możesz jeśli chcesz, masz marzenia i określone cele...
gdyby to była sekta to czy największy bank w Polsce PKO Inteligo , Era Biznes, zadowolenie pl, przyłączyli by się do Sekty???
Ludzie otwórzcie szeroko oczy, zamknijcie usta i posłuchajcie przez chwilę tych którzy są wolni i chcą się z Wami nią podzielić, abyście i wy byli Wolni…

Robert w swojej książce Szkoła Biznesu napisał:
Jeśli chcesz stać się bogaty, musisz tworzyć sieci z bogatymi lub z tymi, którzy pomogą ci się wzbogacić. Wielu ludzi spędza życie trzymając się z ludźmi, którzy powstrzymują ich od jakichkolwiek decyzji finansowych. Jednym z idei, które ta ksiązka ma przekazać jest taka, że biznes w marketingu sieciowym jest robieniem interesów z ludźmi, którzy są tu po to, aby pomóc Ci się wzbogacić. Jedno z pytań, które możesz zechcieć sobie zadać, jest następujące: „Czy firma dla której pracuję i ludzie, z którymi spędzam czas, chcą mnie wzbogacić??? Czy raczej ta firma i ci ludzie są bardziej zainteresowani tym, abym kontynuował ciężką pracę”
Jak również:
„powodem dla którego umieściłem marketing sieciowy jako sposób bogacenia się, jest to, iż stanowi on rewelacyjny, nowy sposób dzielenia bogactwa z każdym, kto naprawdę chce osiągnąć wielkie bogactwa. To jest system który często nazywam osobistym franchisingiem lub nie rzucającym się w oczy dużym biznesem sieciowym, co jest , według mnie, bardzo demokratycznym sposobem tworzenia bogactwa.”

W jednym z wywiadów z Donaldem Trumpem dla australijskiej stacji, Pan Trump pytany przez dziennikarza :
- „co by pan zrobił gdyby pan wszystko stracił i miał zaczynać od zera?
- Amway – odpowiedział Trump
- ha ha ha ha dobre panie Trump, ale tak na poważnie?
- Amway powtórzył Trump
- ha ha ha Amway - pan żartuje, prawda?
- nie, i dlatego ja znajduje się tam gdzie się znajduję, a nie tam gdzie znajduje się pan”

Najpierw sprawdźcie to sami i wydawajcie opinie…

Jeśli chcesz zobaczyć jak, o czym i w jaki sposób działa firma, chcesz porozmawiać z ludźmi którzy odnieśli wspaniałe sukcesy i są Wolni i Bogaci – zapraszam na Konferencję Biznesową 25 lipca w Warszawie.
Takie szkolenia, seminaria i konferencje są co 2 miesiące.
Jeśli ktoś z Was chciałby tam być teraz albo kiedy indziej proszę o maila na mój adres, podam więcej szczegółów i kontakt.
Ania






Temat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2007...
Nowe parki technologii

Autor: Ryszard Mulek

W Legnicy powołano spółkę KGHM Letia SA, która zarządzać będzie Legnickim Parkiem Technologicznym. W najbliższym czasie utworzona zostanie także spółka, która będzie zarządzała Bogatyńsko-Zgorzeleckim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym. Podobny park planują utworzyć władze Bielawy.

Inicjatywa powołania Legnickiego Parku Technologicznego zrodziła się zaledwie rok temu w KGHM Polska Miedź SA. Na jego funkcjonowanie przeznaczono niewykorzystanie dotąd tereny należące do KGHM, Huty Miedzi Legnica i sąsiadującej z nią firmy Zanam-Legmet, położone w pobliżu autostrady A4 i drogi krajowej Świnoujście-Jakuszyce. Łączna powierzchnia parku wynosi 153 hektary.

2500 nowych miejsc pracy

KGHM Letia SA stawia sobie za cel stworzenie na terenie parku 2,5 tysiąca miejsc pracy oraz przyciągnięcie co najmniej 50 inwestorów. Preferowane będą branże prowadzące działalność opartą na nowych technologiach, a zwłaszcza zajmujące się przetwórstwem miedzi i srebra, a także metalowa, górnicza, motoryzacyjna, ochrony środowiska, elektromaszynowa, budowlana, telekomunikacyjna i chemiczna.

Działania spółki zarządzającej parkiem będą wspierały trzy ściśle powiązane ze sobą jednostki - Centrum Transferu Technologii, Inkubator Technologiczny oraz Park Biznesu. Kluczową rolą CTT będzie wdrażanie osiągnięć nauki dla sektora lokalnej gospodarki oraz obrót patentami i licencjami. Z kolei Inkubator Technologiczny będzie pomagał początkującym biznesmenom w uruchomieniu i rozwijaniu działalności gospodarczej, oferując atrakcyjne warunki lokalowe, obsługę administracyjno-biurową, doradztwo biznesowe, pomoc z pozyskaniu zewnętrznych źródeł finansowania. Natomiast rolą Parku Biznesu będzie oferowanie inwestorom usług umożliwiających dynamiczny rozwój ich podstawowej działalności.

Zachętą dla przyszłych inwestorów parku mają być zwolnienia z podatku od osób prawnych i zwolnienia z podatków od nieruchomości. KGHM Letia SA część środków na rozwój parku chce pozyskać z Unii Europejskiej. Ponad milion złotych przeznaczy również samorząd województwa dolnośląskiego. Krzysztof Skóra, prezes KGHM Polska Miedź SA prognozuje, że w przyszłości file LPT powstaną w Lubinie, Głogowie i Polkowicach.

Park energetyczny

Pomysłodawcą utworzenia Bogatyńsko-Zgorzeleckiego Parku Przemysłowo-Technologicznego jest wrocławski Instytut Zarządzania i Samorządności. Obszarem jego działania mają być tereny oraz część hal należących do Elektrowni i Kopalni Turów. Zgodnie z koncepcją, na terenie parku mają działać firmy branży energetycznej, które zajmą się między innymi wykorzystaniem pyłu węglowego do produkcji mas bitumicznych na potrzeby przemysłu ceramicznego, nawozów dla rolnictwa, ogrodnictwa i sadownictwa, a także przygotowaniem infrastruktury do produkcji biopaliw.

W grudniu ubiegłego roku miała być powołana spółka, która ma zarządzać Bogatyńsko-Zgorzeleckim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym. W pierwszym etapie działalności zarząd spółki miał się zająć między innymi opracowaniem dokumentacji aplikacyjnej o środki unijne. Niestety, spółka do dziś nie została utworzona. Nie wiadomo też, ile przedsięwzięcie to będzie kosztowało. Przedstawiciele Instytutu Zarządzania i Samorządności nie chcą się wypowiadać na ten temat. Z kolei Zbigniew Holinka, rzecznik prasowy Kopalni Węgla Brunatnego Turów zapewnia, że KWB oraz Elektrownia Turów czynią wszystko, aby park jak najszybciej został utworzony. Być może stanie się to jeszcze w tym roku. Ze względu jednak na to, że właścicielem kopalni i elektrowni jest holding BOT Górnictwo i Energetyka, obie firmy muszą uzyskać akceptację jego zarządu w sprawie powołania nowej spółki oraz ewentualnego jej finansowania. - Aktualnie sprawa jest na etapie konsultacji i uzgodnień - dodaje rzecznik turoszowskiej kopalni.

Pod Wielką Sową

Plany utworzenia Parku Przemysłowo-Technologicznego mają także władze Bielawy, 33-tysięcznego miasta położonego u podnóża Wielkiej Sowy, które kiedyś słynęło z przemysłu włókienniczego. Dwa duże zakłady Bielbaw i Bieltex, w okresie swojej świetności, zatrudniały ponad 10 tysięcy pracowników. Dziś wielu byłych pracowników tych zakładów nie ma pracy. Szansą dla nich ma być Park Przemysłowo-Technologiczny. Miasto na lokalizację parku wyznaczyło tereny znajdujące się wewnątrz nowej obwodnicy bielawskiej. Na jego terenie, na 24 hektarach, mają powstać zakłady przemysłowe, a pod działalność usługową zarezerwowano kolejnych 10 hektarów. W ramach parku powstanie Inkubator Przedsiębiorczości, który będzie funkcjonował przy ulicy Wolności.

Łukasz Masyk, rzecznik bielawskiego Urzędu Miasta: - Na czerwcowej sesji Rady Miasta podjęto uchwałę o zapisaniu w planie finansowym miasta środków na przygotowanie dokumentacji Parku Przemysłowo-Technologicznego. Dzięki temu gmina będzie mogła aplikować o środki z unijnych programów na realizację inwestycji, w tym uzbrojenie terenu oraz jego makroniwelację. Wkrótce podpiszemy także umowę z Noworudzką Agencją Rozwoju Regionalnego AGROREG SA na opracowanie koncepcji przyszłego parku. Zgodnie z naszymi założeniami chcemy, aby na terenie parku prowadzona była działalność naukowa i badawcza w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Natomiast jeżeli chodzi o przedsiębiorstwa, które w przyszłości będą mogły tutaj prowadzić działalność, to otwarci jesteśmy na wszelkiego typu branże.

"BIZNES WROCŁAWSKI"
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • osy.pev.pl



  • Strona 3 z 3 • Wyszukiwarka znalazła 79 rezultatów • 1, 2, 3
    Archiwum
    Powered by wordpress | Theme: simpletex