Biura Turystyki Aktywnej

Widzisz wiadomości znalezione dla frazy: Biura Turystyki Aktywnej




Temat: Kurs instruktora rekreacji ruchowej o specjalności paintball
Witam
w imieniu Stowarzyszenia TKKF Kompas, które powstało przy Biurze Turystyki Aktywnej Kompas w Gdańsku, głównie w celu organizowania kursów instruktorskich.
Poniższym postem chciałabym powrócić do tematu organizacji kursu irr o sp. paintball . Przy współpracy instruktorów surwiwalu oraz kadry organizującej i prowadzącej obozy militarne i paintballowe dla młodzieży napisaliśmy autorski program kursu irr o sp. paintball. Pewnym wzorem był też dla nas "Podręcznik Paintballu - strategia i taktyka" autorstwa Billa Barnes`a oraz Petera Wrenna.
Wniosek razem z programem został już złożony do Ministerstwa Sportu i Turystyki, czeka na opinię Rady ds kształcenia, choć nie sądzę, aby Któryś z członków rady grywał w paintball:-)))) w każdym razie procedura poszła w ruch. Niniejszym postem zapraszam chętnych do dyskusji i udziału w kursie, termin rozpoczęcia kursu będzie oczywiście uzależniony od terminu wydania decyzji przez Ministerstwo.
Przed przyjęciem na kurs będzie przeprowadzona rekrutacja chętnych w celu uniknięcia przypadkowych osób. Kurs będzie skierowany do ludzi, dla których paintball jest pasją:-)
Kurs będzie podzielony na 2 części ogólną i specjalistyczną. Część ogólną mogą pominąć osoby, które posiadają już uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej w innej specjalności, lub są studentami 3-4 roku AWF. Część specjalistyczna kursu odbędzie się 35 km od Gdańska w "Przystanku Drzewina" www.przystanekdrzewina.pl .
Czekam na Wasze opinie, zgłoszenia i zapraszam do dyskusji:-)
Krystyna Dwórznik
BTA Kompas
k.dworznik@kompas.pl





Temat: Poszukujemy...
Jesteśmy Biurem Turystyki Aktywnej.
Poszukujemy agencji turystycznych, instytucji,portali internetowych(gdzie można się zalogować ,zaistnieć,zareklamować)które zainteresowane byłyby
współpracą.
Za jakąkolwiek sugestię, będziemy wdzięczni.
Pozdrawiamy

www.activeway.pl





Temat: EW 58 ???
A dodatkowo EW50/60 sa przestosowane do wysokich peronow, ktore czasami okazuja
sie za niskie i starsze osoby musza sie do skladow gramolic z wysilkiem

Tomasz Piepiora (PLASER) tel. 0 603 588 734
Klub Turystyki Kolejowej "TENDRZAK"



| Uwazam, iz to sa (EW 58) chyba jedyne (oprocz szescdziesiatek oczywiscie)
| pojazdy, ktore sie idealnie nadaja na SKM, bo nasze "kochane" cytrynki (tak
| niektorzy nazywaja stare EN 57) raczej w tej roli mijaja sie z powolaniem.
|                Pozdrowka

EW 58 są do psa niepodobne.
Dla SKM potrzebne są jednostki trakcyjne nowej generacji, które nadawałyby
się do komunikacji podmiejskiej (a właściwie miejskiej, bo SKM powinno być
zintegrowane z komunikacją tramwajową, trolejbusową i autobusową).

EN 57/71 to zabytek, nie wiem komu przyszło do głowy by to puszczać na
dalsze trasy i do tego pospieszne ("Motława", etc.).

Krzycho


--
------------------------------------------------------
 //// Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS Gdansk
/  / //\http://www.kompas.gda.pl tel.: (0-58)3021385





Temat: [Wałbrzych] Wabienie turystów
750 wystawców z 40 krajów, w tym delegacja Wałbrzycha, wzięło udział dziewiętnastej edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2008, które odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów PoznaĂąskich. W tym roku ponownie na targach zaprezentowały się wszystkie polskie regiony, narodowe ośrodki promocji turystycznej, biura podróży i touroperatorzy, gestorzy bazy noclegowej, firmy świadczące usługi dla turystyki, a także wystawcy przestrzeni specjalnych: WYSPY Zdrowia, Turystyka Biznesowa oraz Extreme - Turystyka Aktywna. Niezwykle zaprezentował się tegoroczny Kraj Partnerski targów - Norwegia, gdzie można było spotkać znaną podróżniczkę Elżbietę Dzikowską i skosztować przysmaków przygotowanych przez Mistrza Kuchni Roberta Sowę. Gmina Wałbrzych prezentowała swoją ofertę w ramach regionalnego Stoiska "Dolny Śląsk zaprasza".
Wizytówką miasta był najpiękniejszy dolnośląski zamek - Książ, choć w pakiecie promocyjnym nie zabrakło też innych atrakcji Palmiarni, Stada Ogierów, Muzeum Przemysłu i Techniki. Z nie mniejszym zainteresowaniem pytano o inne zabytki, imprezy, czy znajdujące się na szlakach turystycznych romantyczne ruiny Starego Książa i Nowego Dworu. Wśród turystów chcących aktywnie spędzić wolny czas największym powodzeniem cieszyło się nowe wydawnictwo Biura Promocji Miasta, w którym znajdują się wszystkie trasy rowerowe Wałbrzycha.

(RAD); http://www.30minut.pl



Temat: Obozy dla fanów Gwiezdnych Wojen!!!!!!!!!!!!!!!
Obozy STAR WARS
Biuro Turystyki Aktywnej Kompas Sp.z.o.o. z Gdańska zaprasza wszystkich fanatyków w wieku 10-18 lat na obozy przygodowe w klimacie Gwiezdnych Wojen/Star Wars.
Szczegóły na stronie kompas.pl - obóz dla fanatyków Gwiezdnych Wojen. Zapraszamy!!




Temat: [Wałbrzych] Wabienie turystów
Wałbrzych na targach turystycznych ITB 2009 w Berlinie

Wałbrzych promował się na jednej z najbardziej prestiżowych imprez wystawienniczych światowej turystyki ITB 2009 w Berlinie.



Wspólne stoisko zaaranżowane przez Dolnośląską Organizację Turystyczną przyciągało uwagę olbrzymimi podświetlanymi billboardami prezentującymi zabytki, górskie panoramy oraz uzdrowiska. Wałbrzych na tym tle wyróżniał zamek Książ i górski krajobraz. Niesłabnącym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się mapy i przewodniki turystyczne. Bezpośrednia prezentacja różnych form turystyki aktywnej, imprez oraz zabytków Wałbrzycha skierowana była do turystów indywidualnych, natomiast pakiety promocyjne zawierające kompleksowa informację kierowane były do gestorów turystyki, przedstawicieli mediów oraz biur podróży.

Rozmach berlińskich targów turystycznych najlepiej obrazują dane statystyczne - 11.147 wystawców ze 187 państw świata (to więcej niż podczas ubiegłorocznej olimpiady) oraz prawie 11 - kilometrowy spacer dla zwiedzających.

http://www.regional.pl/walbrzych/news.php?katid=1&aid=15119



Temat: MARKET TOUR Targi Turystyczne 11-13.05.2007r.
Szczecin , Wały Chrobrego, 11-13.05.2007r. Piknik nad Odrą
MARKET TOUR Targi Turystyczne

Biura podróży, touroperatorzy, baza noclegowa, konferencyjna i rejkreacyjna, szkoły turystyczne i językowe, przewoźnicy. Oferty wczasów, kolonii, pobytów weekendowych.

POMERANIA – TOUR RegionalnePrezentacje Turystyczne

Prezenctacje z udziałem polskich oraz niemieckich miast i gmin z terenu Eurregionu Pomerania, które wraz z podmiotami aktywnie działającymi w branzy turystycznej prezentuja swój region.

FESTIWAL KUCHNI REGIONALNYCH

Prezentacje i degustacje potraw z różnych regionów Polski i świata oraz konkursy kulinarne.

WIOSENNY FESTYN RODZINNY

Weekendowy festyn dla mieszkańców regionu: najwiekszy plac zabaw dla dzieci, jarmrk pamiatek, miasteczko gastronomiczne, konkursy i występy sceniczne

Więcej na stronie www.pikniknadodra.pl



Temat: Kolonie i Obozy Zagraniczne 2009 !!!
W Danii akurat nie, ale byłam na rowerach z tego biura i miło wspominam, miałam znajomych którzy bywali na innych turnusach w innych miejscach, w Danii też i wszyscy byli zadowoleni. Z tego co zauważyłam ten typ turystyki jest obecnie rzadko spotykany. Rok temu szukałam czegoś podobnego i zostały tylko góry, a i tak te obozy sportowe mają w sobie więcej leżenia na plaży nad morzem/jeziorem niż sportu.
To biuro akurat jest dosyć specyficzne, bo takie kameralne, ludzie jeżdżą rok w rok, wszyscy się znają, poza tym posiłki robi się samemu, grupa sama robi zakupy i wybiera co chce jeść (przy 50 osobach zaczynają się schody :P), samemu się zmywa naczynia i te sprawy, są nocne warty, można spać w namiocie z kim się chce (;)), codziennie śpi się w innym miejscu co wiąże się z wczesnym wstawaniem pakowaniem całego obozu, składaniem namiotów itd, czasem trafi się na dziko na jakimś boisku szkolnym czy w lesie, więc nie ma łazienki (zawsze zostaje jezioro), i takie tam inne "atrakcje". Nie robię nikomu reklamy, ale na prawdę zachęcam do aktywnej turystyki. Najlepsze jest to, że zawsze można się czegoś nowego nauczyć.

[ Dodano: Pon 29 Gru, 2008 ]




Temat: Aktywny wypoczynek
Agent o pseudonimie "Ewelina" doniosl w depeszy:


Biuro Turystyki Aktywnej FUNCLUB w swojej ofercie ma
- wspaniałe wycieczki objazdowe
- wyjazdy firmowe
- kolonie, obozy, wycieczki szkolne
- spływy, wyprawy kajakowe
- Bułgaria, Egipt, Grecja, Hiszpania, Tunezja, Kreta, Turcja, Maroko,
Malta - samolotem lub autokarem

Posiadamy biura na terenie całego kraju !!!
Wejdź!!! Zobacz!! www.funclub.pl nic nie stracisz, a na pewno
zyskasz!!


Bez przesady... nie odpowiadaj juz na wlasny smiecioSPAM
i tak zostaniesz zignorowana...
ROC

Pzdrwm





Temat: Kolonie i Obozy Zagraniczne 2009 !!!
A może coś bardziej aktywnego? Taka mała reklama: http://www.eltom-bts.pl/?id=12 :P
Tzn to jest na ten rok, ale później będzie też na 2009.

Na kolonie nie jeździłam, ale potem jak podrosłam to 4 lata na obozy, teraz już mnie to nie bawi. Jest tak jak mówi Lived - wszystko zależy od biura, ludzi, miejsca, instruktorów/opiekunów. Najśmieszniejsze jest to, że na miejscu dopiero możesz się dowiedzieć szczegółów ;) Ale to nie jest wada. Im bardziej hardcorowo tym lepsze wspomnienia. Może ty akurat lubisz wygrzewać się na czyściutkiej plaży, mieszkać w idealnym hotelu i wieczorem odwiedzać wypasione kluby, ale powiem ci coś - nie na tym polega turystyka. Turystyka to dogłębne poznawanie miejsca w którym jesteś, zapoznawanie się z kulturową odmiennością, a w to wlicza się brud, smród, ubóstwo, ludzie z różnych klas społecznych, targi i takie inne. Co to za radocha pojechać np do Bułgarii i widzieć sam luksus? Bułgaria nie jest luksusem, jeśli siedzisz w hotelu i klubach to nie poznajesz Bułgarii tylko jakieś oszustwo. Ja uważam, że z wakacji trzeba przywieść przede wszystkim wspomnienia.



Temat: Total HP

Cześć wszystkim!
Taki oto temat otwarty dla wszystkich miłośników, czy wręcz pasjonatów ASG...
Pracuję w biurze turystycznym zajmującym się szeroko pojętą turystyką aktywną. W naszej ofercie są między innymi obozy militarne i survivalowe dla młodzieży 13-18 lat. Zawsze chcieliśmy aby było to coś innego niż zwykła kolonia nad morzem czy obóz harcerski nad jeziorem w lesie (bez urazy dla harcerzy bo sam nim jestem).
Szukam już na przyszłe wakacje młodych pasjonatów ASG do pracy w charakterze instruktorów i opiekunów na takich właśnie obozach. Praca jeste całkiem nieźle płatna, dysponujemy sporą ilością sprzętu: kilkanascie MP5, 6szt M15A2, jeden CA249 i kilkanaście Sigm. Do tego miny, osprzęt osobisty na ok 30os, fajerwerki i inne atrakcje... Zainteresowanym odpowiem na każde pytanie i wyjasnię niuanse tej pracy... Tomek (Wrocław/Gdańsk)
Kontakt: gg 2607004 lub kom 697 595 188





Temat: Weryfikacja SMLD czyli ile osób pozostało...
Viman napisał

Piękny przykład jak zamienić niewygodną odpowiedź w sukces.
Łukasz - prawie wszyscy którzy byli w Grecji - czyli ile było a ile jest teraz w FMS? I dam spokój.


Tak, z osób, które były w Grecji wycofało się ok 5 osób i było to związane z przemianowaniem młodzieżówki z SMLD na FMS ! Reszta została i dodam, że osoby, które zapisały się przez wyjazd są bardzo aktywnymi działaczami obecnej młodzieżówki.

Uważam, że równie dobrze możemy się czepiać wycieczki organizaowanej przez biuro turystyczne Na takich zasadach członkowie SMLD mogli pojechać - wpłata i jadą !

Nie było żadnej weryfikacji w SMLD !! To nie ta "piaskownica" ! Teraz SMLD to po połączeniu FMS - Federacja Młodych Socjaldemokratów!!!
Proponuję zamknąć temat, bo jest że tak powiem "dziwny:)"



Temat: PROMOCJA SOSNOWCA
cyt z gospodarki slaskiej

Wczoraj rozpoczęto targi turystyczne ITB w Berlinie. Jest to najważniejsze wydarzenie dla branży turystycznej z całego świata. Swoje oferty turystyczne prezentują biura podróży, linie lotnicze, hotele oraz kraje i regiony. Na powierzchni 160 tys. m2 do 9 marca można się zapoznać z ofertą 11 tys. wystawców. Wśród nich jest również stoisko Województwa Śląskiego.
Na stoisku regionalnym, przygotowanym przez Śląską Organizację Turystyczną, swoją ofertę prezentują miasta: Bielsko – Biała, Częstochowa, Gliwice, Zabrze oraz powiaty: bielski, cieszyński, tarnogórski, żywiecki, a także Związek Gmin Jurajskich i regionalne biura podróży. Nasz region przedstawia swoją ofertę we wspólnej części pawilonu polskiego wraz z województwem dolnośląskim i opolskim.
Śląskie stoisko cieszy się jak zawsze dużym zainteresowaniem zwiedzających i przedstawicieli branży turystycznej. Odwiedzający szczególnie zainteresowani są turystyką uzdrowiskową, sentymentalną oraz Szlakiem Zabytków Techniki. Wiele pytań dotyczy także aktywnego wypoczynku w Beskidach.
W drugim dniu targów uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Zaborowski, który zachęcał odwiedzających oraz wystawców do nawiązania kontaktów z regionem.


sosnowca brak



Temat: PROPOZYCJA: pl.rec.pttk


----------------RFD--------------------------------
Nazwa grupy: pl.rec.pttk
Krotki opis: Turystyka kwalifikowana PTTK

Moderowana: NIE

Opis: Grupa poswiecona kazdemu rodzajowi turystyki PTTK, czyli turystyka
gorska, piesza na nizinach, kolarska, kajakowa, zeglarska, narciarska,
konna, motorowa, nurkowanie swobodne, a takze marsze i biegi na orientacje.
Dodatkowo informacje o zlotach, rajdach, wycieczkach, splywach (itp.)
organizowanych przez rozne oddzialy PTTK na terenie calego kraju. Mozna
rowniez przesylac swoje wspomnienia, wrazenia.
Tematy zabronione: Zabrania sie dyskusji na temat wyzszosci jednej galezi
turystyki PTTK nad inna, oglaszania sie biur podrozy, organizacji nie
zwiazanych bezposrednio z PTTK i nie dzialajacych pod ich egida. Zabrania
sie wysylania listow z programami, zdjeciami itp binariami. Zabrania sie
spamowania.
Jesli grupa bedzie wyjatkowo aktywna, mozna stworzyc pl.rec.pttk.piesi,
kajaki, rowery itp.


bez sensu !

pttk kojarzy sie tylko z pttk jako organizacja !!! co to ma do turystyki
!!

za waska grupa





Temat: PROPOZYCJA: pl.rec.pttk


----------------RFD--------------------------------
Nazwa grupy: pl.rec.pttk
Krotki opis: Turystyka kwalifikowana PTTK

Moderowana: NIE

Opis: Grupa poswiecona kazdemu rodzajowi turystyki PTTK, czyli turystyka
gorska, piesza na nizinach, kolarska, kajakowa, zeglarska, narciarska,
konna, motorowa, nurkowanie swobodne, a takze marsze i biegi na orientacje.
Dodatkowo informacje o zlotach, rajdach, wycieczkach, splywach (itp.)
organizowanych przez rozne oddzialy PTTK na terenie calego kraju. Mozna
rowniez przesylac swoje wspomnienia, wrazenia.
Tematy zabronione: Zabrania sie dyskusji na temat wyzszosci jednej galezi
turystyki PTTK nad inna, oglaszania sie biur podrozy, organizacji nie
zwiazanych bezposrednio z PTTK i nie dzialajacych pod ich egida. Zabrania
sie wysylania listow z programami, zdjeciami itp binariami. Zabrania sie
spamowania.
Jesli grupa bedzie wyjatkowo aktywna, mozna stworzyc pl.rec.pttk.piesi,
kajaki, rowery itp.

Ogloszenie:
pl.news.nowe-grupy
pl.rec.rowery
pl.rec.sport

Czas trwania: dwa tygodnie


Mysle, ze zamiast na pl.rec.rowery i pl.rec.sport trzeba bylo te propozycje dac
na pl.rec.travel - tam sa spece od turystyki, moze by sie oni wypowiedzili.

Andrzej Staskiewicz (wstrzymujacy sie od glosu)





Temat: PROPOZYCJA: pl.rec.pttk
----------------RFD--------------------------------
Nazwa grupy: pl.rec.pttk
Krotki opis: Turystyka kwalifikowana PTTK

Moderowana: NIE

Opis: Grupa poswiecona kazdemu rodzajowi turystyki PTTK, czyli turystyka
gorska, piesza na nizinach, kolarska, kajakowa, zeglarska, narciarska,
konna, motorowa, nurkowanie swobodne, a takze marsze i biegi na orientacje.
Dodatkowo informacje o zlotach, rajdach, wycieczkach, splywach (itp.)
organizowanych przez rozne oddzialy PTTK na terenie calego kraju. Mozna
rowniez przesylac swoje wspomnienia, wrazenia.
Tematy zabronione: Zabrania sie dyskusji na temat wyzszosci jednej galezi
turystyki PTTK nad inna, oglaszania sie biur podrozy, organizacji nie
zwiazanych bezposrednio z PTTK i nie dzialajacych pod ich egida. Zabrania
sie wysylania listow z programami, zdjeciami itp binariami. Zabrania sie
spamowania.
Jesli grupa bedzie wyjatkowo aktywna, mozna stworzyc pl.rec.pttk.piesi,
kajaki, rowery itp.

Ogloszenie:
pl.news.nowe-grupy
pl.rec.rowery
pl.rec.sport

Czas trwania: dwa tygodnie
----------------RFD-KONIEC--------------------------





Temat: Dolce vita
BIURO AKTYWNOŚCI GÓRSKIEJ - Tatry

Opis:

Specjalizuje się w aktywnościach związanych ze sportami górskimi oraz turystyką i rekreacją. Właściciel firmy – Robert Szumiec prowadzi min. Kursy wspinaczki, turystyki zimowej i via ferrata, organizuje wyprawy górskie i ekstremalne. Firma znana jest również z zajęć rekreacyjnych o charakterze linowo-wspinaczkowym w skałkach oraz poznawczo-sportowym w jaskiniach. Robert Szumiec posiada uprawnienia instruktorskie PZA, przewodnika tatrzańskiego i ratownika TOPR, europejskiego przewodnika górskiego UIMLA i międzynarodowe uprawnienia IRATA.

Program:

Triathlon ( trójbój) aktywny. Zajęcia o charakterze motywacyjno-rekreacyjnym. Uczestnicy mają możliwość spróbowania swych sił w trzech dyscyplinach: golfie na certyfikowanym polu golfowym w formie lekcji, strzelaniu na profesjonalnej strzelnicy ( różne rodzaje broni), jeździe konnej.
Czas trwania: do 6 godzin dla 1 osoby.

Uwagi:

Warunki pogodowe dowolne. W przypadku wspinaczki – dobre.
Terminy: adekwatnie do wybranego wariantu: wiosna jesień ( wspinaczka); cały rok ( speleologia).
Wymagane uczestnictwo przynajmniej 2 osób ( w przypadku triathlonu: 4 osób..
Konieczne podpisanie oświadczenia zdrowotnego i oświadczenia o świadomości ryzyka.
Lokalizacja:

KRAKÓW

Do nabycia w sklepie internetowym http://www.razdwatrzy.net



Temat: Działka nad jez. Ciemino z własną linią brzegową
DZIAŁKA Z WŁASNĄ LINIĄ BRZEGOWĄ NAD JEZ. CIEMINO!!! Działka o pow. 2148 m2 we wsi Grabno nad jez. Ciemino g. Borne Sulinowo. Działka jest zalesiona w 10%. Gleba IV i V klasy. Działka przeznaczona jest na cele leśne. Jezioro o pow. 252,60 ha, max. głębokość - 15 m, max długość - 3,7 km. Podłoże jeziora jest w zależności od miejsca muliste lub piaszczyste. W pobliżu północno-zachodniego brzegu jeziora znajduje się Rezerwat Przyrody Ciemińskie Bagna. Wspaniałe okolice do uprawiania wszelkich form aktywnego wypoczynku: sportów wodnych, wędkarstwa, turystyki pieszej, rowerowej, konnej, kajakowej i żeglarskiej. Oaza ciszy i spokoju. Dojazd do działki drogą polną ok. 2 km od drogi asfaltowej. Do działki przynależy 17m linii brzegowej !!! Dojazd do jeziora i działki drogą prywatną (1/40 udziałku w drodze w cenie działki). Na działce właśnie podłączają PRĄD !!!Przy działce znajduje się kilkunastometrowy pomost nadajacy sie do cumowania jachtu, zaglówki, etc.

OFERTA TYLKO W NASZYM BIURZE !!!

Zapraszam na www.dgm.nieruchomosci.pl

Kontakt:
Paweł Kaźmierczak
DGM Nieruchomości
tel.kom.: 0602314883



Temat: newsy 2007
Otwarcie Zatoki Gondoli

Ewelina Kaczorowska 2007-07-13, ostatnia aktualizacja 2007-07-13 21:05

W sobotę w południe przy ul. Purkyniego (między Muzeum Narodowym i Wzgórzem Polskim) uroczyście otwarta zostanie przystań zwana Zatoką Gondoli.
Ma być atrakcją dla wrocławian. Będzie tam wypożyczalnia kajaków oraz łodzi wiosłowych i motorowych. - Za cel stawiamy sobie propagowanie wśród mieszkańców aktywnego wypoczynku, ze szczególnym uwzględnieniem rekreacyjnych walorów Odry - mówi Rajmund Papiernik, zastępca dyrektora Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji we Wrocławiu.

Wypożyczalnia w Zatoce Gondoli czynna będzie do 30 października (w przypadku niesprzyjającej pogody sezon będzie skrócony) od poniedziałku do piątku w godz. 12-18, w soboty, niedziele i święta od 10 do 18. Koszt wypożyczenia kajaka - 8 zł za godzinę.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław



Temat: Centrum informacji
Chyba znalazła się posadka dla jakiegoś pociotka

Do głównych zadań „it” należy:

- gromadzenie i przetwarzanie informacji z terenu objętego działaniem punktu,

- dystrybucja informacji i jej udostępnienie zainteresowanym osobom i instytucjom,

- aktywna współpraca z samorządem lokalnym, gospodarczym, stowarzyszeniami i podmiotami gospodarczymi w zakresie kreowania produktu turystycznego i jego promocji,

- współpraca z branżą turystyczną (biura podróży, hotele, restauracje itp.) i mediami,

- współpraca z innymi lokalnymi ośrodkami i punktami informacji turystycznej,

- poradnictwo dla turystów indywidualnych i organizatorów wypoczynku,

- prowadzenie interaktywnej strony internetowej oraz świadczenie usług za pośrednictwem Internetu,

- sprzedaż pamiątek i wydawnictw promocyjnych.

źródło um zabrze



Temat: newsy 2007
Zatoka Gondoli gotowa

2007-07-11, Regional.pl

W sobotę o godz. 12 odbędzie się uroczyste otwarcie Zatoki Gondoli przy ul. Purkiniego, pomiędzy Muzeum Narodowym i Wzgórzem Polskim w miejscu ujścia dawnej Fosy Miejskiej do Odry. W tym miejscu, dzięki współpracy Miasta Wrocław ze Stowarzyszeniem „Drzwi do Europy”, powstała przystań wraz z wypożyczalnią kajaków oraz łodzi wiosłowych i motorowych.

Biuro Sportu, Turystyki i Rekreacji stawia sobie za cel propagowanie wśród mieszkańców Wrocławia aktywnego wypoczynku, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania rekreacyjnych walorów Odry. Wypożyczalnia w Zatoce Gondoli jest pierwszym obiektem tego typu w ramach tworzonej i wspieranej przez miasto sieci wypożyczalni na tzw. Szlaku Gondoli.

Obiekt będzie otwarty w sezonie od 1 kwietnia do 30 października:
od poniedziałku do piątku w godz. od 12 do 18
w soboty, niedziele i święta od 10 do 18

umw



http://www.regional.pl/wroclaw/news.php ... 3&aid=6578



Temat: newsy 2007
Oficjalna strona Wrocławia podaje, że:

14 lipca 2007 r.o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Zatoki Gondoli przy ul. Purkyniego pomiędzy Muzeum Narodowym i Wzgórzem Polskim w miejscu ujścia dawnej Fosy Miejskiej do Odry.

W Zatoce tej, dzięki współpracy Miasta Wrocław ze Stowarzyszeniem „Drzwi do Europy” powstała przystań wraz z wypożyczalnią kajaków oraz łodzi wiosłowych i motorowych.

Biuro Sportu, Turystyki i Rekreacji stawia sobie za cel propagowanie wśród mieszkańców Wrocławia aktywnego wypoczynku, ze szczególnym uwzględnieniem rekreacyjnych walorów Odry. Wypożyczalnia w Zatoce Gondoli jest pierwszym obiektem tego typu w ramach tworzonej i wspieranej przez nas sieci wypożyczalni na tzw. Szlaku Gondoli.

Obiekt będzie otwarty w sezonie od 1 kwietnia do 30 października (w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych sezon zostanie skrócony):

* od poniedziałkudo piątku w godz. od 12.00 do 18.00;
* w soboty, niedziele i święta od 10.00 do 18.00.

Koszt wypożyczenia kajaka

* 1 godz. ok. 8 zł
* cały dzień - 32 zł
* karnet upoważniający do 10 godzinnych wypożyczeń - 64 zł




Temat: Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej
Cytat: "Niezbędna jest permanentna akcja promocyjna, informacyjna
i szkoleniowa dla obywateli: Szkolenia dla mieszkańców sołectw i
miast realizowane zgodnie z zasadą
jak największej dostępności dla odbiorcy. Szkolenia te powinny być
odpłatne, ale tak, aby nie stanowiło to realnej przeszkody dla
uczestniczenia w nich (np. 1 zł za dzień szkolenia).
Niezbędny jest rozwój Publicznych Punktów dostępu do Internetu,
szczególnie na obszarach wiejskich i
słabszych gospodarczo.
Ważne są również Telecentra, które promując Społeczeństwo Informacyjne
mogą pełnić rolę biur pośrednictwa pracy, ośrodków szkoleniowych,
doradztwa podatkowego, przyczyniając się do edukacji społeczności
wiejskiej, promocji turystycznej terenów wiejskich, integracji środowiska
wiejskiego, tworzenia małego biznesu i
jego wsparcia."

- czyli np Biblioteka z salami w których mogłyby być prowadzone kursy, szkolenia, punkt informacji - jako centrum społeczności (coś normalnego w społeczeństwach zachodnich np. Wielkiej Brytanii. Społeczeństwo świadome - to społeczeństwo aktywne.



Temat: Projekt Góry Sowie
W 1943 roku armia niemiecka rozpoczęła na terenie Gór Sowich, zakrojoną na niezwykle dużą skalę budowę podziemnego kompleksu, nazwanego całkiem słusznie Riese, czyli Olbrzym. Oficjalnie miała być to jedna z kwater głównych Hitlera, nieoficjalnie istnieją dowody na to, że więziono tam w niewiadomych celach naukowców z różnych krajów, również w bliżej nieokreślonych okolicznościach zaginęło kilkadziesiąt tysięcy więźniów pracujących przy budowie kompleksu, wysadzano tunele i niszczono włazy wejściowe, czyżby zacierano ślady? Co próbowano ukryć? Dzieła sztuki, ślady tajnych eksperymentów chemicznych, fizycznych, czy medycznych? A może prowadzono tam badania nad nowym typem rakiet lub bronią masowego rażenia? Rok 2006 Fundacja Millenium zajmująca się badaniami kompleksu Riese organizuje konferencję, której przebieg nieoczekiwanie się skomplikuje, a historia zacznie mieszać się z teraźniejszością...

Obóz odbywa się w klimacie Zewu Cthulhu i jest pół LARPem, czyli gracze wcielają się prawie cały dzień w swoje postacie!, do tego klasyczne sesje RPG jako przerywnik.

Atrakcje:
- prelekcje z zakresu zdobywania informacji, psychologii, technik szpiegowskich, organizowania i prowadzenia działań wywiadowczo-ofensywnych, szyfry, kody, historia,
- permanentna inwigilacja okolicznych podziemi,
- praca w terenie z mapą i kompasem oraz techniki łączności radiowej,
- blok strategiczny: paintball, zielona i czarna taktyka, zajęcia na strzelnicy, zajęcia linowe,
- zajęcia ruchowe, wycieczki i wyprawy nocne.

Obóz organizowany jest przez Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS.
Wiek uczestników: 16-20 lat. EDIT: po rozmowach z firmą doszliśmy do kompromisu, iż w obozie mogą wziąć udział osoby starsze. Warunki udziału to: zgoda na przestrzeganie regulaminu obozu i pomyślne przejście przez weryfikację Kompasu. Zainteresowane osoby mogą zasięgnąć informacji po adresem: gorysowie@kompas.pl
Miejsce: schronisko "Orzeł" położone nad miejscowością Rzeczka, Góry Sowie.

Link: http://www.kompas.pl/lop/...ion=oboz&id=137

Zapraszam w imieniu swoim i innych organizatorów!



Temat: Korespondencja rady osiedla
Krotoszyn, 17.05.2007r.

Burmistrz Miasta i Gminy Krotoszyn

W odpowiedzi na pismo, które wpłynęło do Przewodniczącej Rady Osiedla nr 7 w Krotoszynie, Rada Osiedla postanowiła ustosunkować się i wyrazić swoją opinię.

Cieszy Nas bardzo, że Władze Miasta chcą zadbać o sprawy rozwoju miasta jak i jego mieszkańców realizując to między innymi poprzez promocę.

Temat bardzo ważny, ponieważ skuteczne jej wdrażanie może przyczynić się do np. rozwoju przedsiębiorczości, a co za tym idzie spadku bezrobocia.

Cieszy również to, że pewne elementy programu promocyjnego miasta zostały już zrealizowane poprzez krótki film, który ukazał się w regionalnej stcji. Coć jednocześnie uważamy, że jest to niewystarczające.

W założeniach do opracowania programu promocyjnego miasta brak nam udziału i roli, jaką mogą spełnić różne Polsko-Zagraniczne Towarzystwa Przyjaźni, a za ich pośrednictwem organizować różne imprezy finansowane między innymi z funduszy Unii Europejskiej, które mogłyby być doskonałą okazją do wspólnych rozmów i zainteresowaniu naszych zachodnich przyjaciół w lokowaniu biznesu w już utworzonej strefie ekonomicznej.

Rada Osiedla nr 7 proponuje, aby promować wszystki możliwości naszego miasta w każdej dziedzinie i tak:

- w powstaniu filii Wyższych Uczelni, by młodzież chcąca podejmować naukę na studiach nie musiała wyjeżdżać z naszega miasta;
- stawiając na turystykę aktywną (szczególnie rowerową, rodzinną) opracować przewodniki po ciekawych miejscach historycznych, po zabytkach, o których nie wszyscy wiedzą;
- wydać biuletyny w formie albumów ze zdjęciami;
- opracować mapy turystyczne;
- utworzyć edukacyjne ścieżki rowerowe, ciekawe szlaki turystyczne;
- w sezonie stworzyć bazę noclegowo-gastronomiczną, coś na wzór schronisk dla młodzieży i dorosłych (proponujemy Zespół Szkół nr 3, jako bazę noclegową, wystarczyłoby zorganizować pomieszczenie magazynowe dla łóżek polowych);
- poza tym postawić na agroturystykę;
- zapromować wszystkie biura turystyczne w naszym mieście;
- zapromować ciekawych ludzi z pasją, nieprzeciętnie uzdolnionych, którzy mogliby przedstawiać różnorodne tradycje naszego regionu;
- proponujemy w Ero Parku na naszym osiedlu utworzyć zespół okazów dendrologicznych np. w czasie każdej organizowanej w gminie imprezy, od wiosny do jesieni, sadzić chociażby po jednym drzewie (przed nim umieścić tablicę informacyjną, co to za okaz, skąd pochodzi i datę kiedy został zasadzony oraz przy jakiej okazji;
- odrestaurować elewacje budynków, które są własnością gminy, by na filmach promocyjnych dobrze się prezentowały.

Pieczęć i podpis:
Przewodniczący Rady
Osiedla Nr 7
Hanna Wawrzyniak



Temat: Promocja Kielc i regionu - realizacja

Turystyka
Pieniądze z Unii również na turystykę

Świętokrzyski szlak architektury drewnianej, program rozwoju turystyki aktywnej i kulturowej oraz Kampania Promocyjna Województwa Świętokrzyskiego to trzy najwazniejsze zadania, realizowane w roku bieżącym przez Regionalną Organizację Turystyczną, które mają wypromować nasz region i zachęcić turystów z całego świata do wybrania ziemi świętokrzyskiej jako atrakcyjnego miejsca aktywnego i ciekawego wypoczynku.
Konferencja zgromadziła członków Regionalnej Organizacji Turystycznej, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, biur podróży i lokalnych organizacji turystycznych. Tematem prezentacji były trzy duże projekty, związane z promocją województwa świętokrzyskiego, realizowane w 2008 roku. Pierwszym z nich jest Świętokrzyski Szlak Architektury Drewnianej, w ramach którego oznakowano tablicami informacyjnymi ponad 40 zabytków na terenie całego województwa. Podobne szlaki znajdują się również na Śląsku i w województwach: podkarpackim i małopolskim. Drugi z realizowanych projektów zakłada wypromowanie markowych produktów turystycznych, które wyróżniają się na mapie turystycznej Polski. Wśród 24 zgłoszonych produktów znalazły się te, które już funkcjonują, między innymi Bałtów - kraina dinozaurów, Pałac w Kurozwękach czy Dymarki, a także takie, które posiadają duży potencjał rozwoju, jak: Osada Średniowieczna pod Świętym Kzyżem i Europejskie Centrum Bajki. Produkty są integralną częścią kampanii promocyjnej województwa świętokrzyskiego, która skupia się ne kształtowaniu wizerunku tych turystycznych hitów. - To ważne, że skupiamy się już nie tylko na walorach naszego województwa, ale na konkretnych produktach turystycznych. Dobrze byłoby, gdyby znalazły się one w ofertach biur podróży - powiedział Jacek Kowalczyk dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

źródło: wrota świętokrzyskie




Temat: Promocja Kielc i regionu - realizacja
Nowe pomysły na promocję regionu świętokrzyskiego

Są nowe pomysły na promocje regionu świętokrzyskiego. Wśród nich m.in. pocztówki multimedialne oraz kolorowe foldery w kilku językach. Wszystko po to żeby przyciągnąć turystów nie tylko z kraju ale też z zagranicy. Całemu przedsięwzięciu towarzyszy hasło "Świętokrzyskie miejsca mocy".
"Promocja regionu świętokrzyskiego to przede wszystkim rozwój turystyki, dlatego w górach świętokrzyskich powstaną dwa nowe szlaki "- mówi Jacek Kowalczyk ze Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego: „To szlak rowerowy głównie skierowany do turystyki pielgrzymkowej, ale nie tylko, myślę, że wybierzemy tu najważniejsze ‘miejsca mocy’ i świętokrzyski szlak literacki – samochodowy.”
Inna forma promocji to pokazanie największych atrakcji turystycznych polegające na postawieniu przy drogach wojewódzkich 300 znaków. Zalety ziemi kieleckiej prezentowane są również podczas imprez zagranicznych m.in. w Berlinie i Londynie, a wkrótce (5 maja) też w Brukseli w ramach "Dni otwartych instytucji europejskich".
Interesującą formą promocji będą też pocztówki multimedialne: „Nic w tym może dziwnego, bo płyty DVD są standardem, ale pocztówki w środku chcielibyśmy wysyłać do naszych najważniejszych partnerów, do biur podróży.”
"Region świętokrzyski będzie też widoczny w folderach' - dodaje Jacek Kowalczyk: „W tym roku sztandarowym projektem będzie folder „Świętokrzyskie – turystyka aktywna” – ponad 50tys. zł na to otrzymaliśmy od Polskiej Organizacji Turystycznej, to jest pięć wersji językowych, dystrybucja będzie się odbywać w całej Europie i na świecie.”
Dodatkowo w ramach projektu "Turystyka wspólna sprawa" odbędą się również szkolenia przedstawicieli branży turystycznej.

http://www.plus.kielce.pl/www/index.php?klik=w&go=2&full=6990&op=3#nius




Temat: "Caravaning Ekspert"
Powstaje nowe pismo "Caravaning Ekspert":

Fragment informacji jaką otrzymałem od Pani Doroty Nowak.

Krótka charakterystyka tytułu:

Tytuł: Caravaning Ekspert
Data wydania pierwszego numeru: sierpień 2008
Częstotliwość ukazywania się: miesięcznik
Cena egzemplarza: 6,00 zł przez pierwsze 3 miesiące (cena promocyjna), następnie 8,00 zł
Objętość: 64 strony

Tematyka: poświęcony turystyce samochodowej i kempingowej oraz wszystkiemu, co się wiąże z takim sposobem spędzania wolnego czasu; prezentujemy ofertę firm produkujących, sprzedających, wypożyczających przyczepy i samochody kempingowe, a także akcesoria do caravaningu; doradzamy, dokąd udać się na wypoczynek; informujemy o targach i spotkaniach miłośników caravaningu na całym świecie; propagujemy całoroczny aktywny wypoczynek, ze szczególnym uwzględnieniem zimowego caravaningu; integrujemy środowisko caravaningowe w Polsce, (sekcje caravaningowe w PZM-ocie, PFCC, PTTK, osoby niezrzeszone i inne ); popularyzujemy myśl, że caravaning to sposób na ciekawe i aktywne na życie;

Charakter pisma: informacyjny, propagatorski, branżowy
Grupa docelowa: miłośnicy caravaningu, producenci, serwisanci sprzętu turystycznego, samochodowego, właściciele kempingów, hoteli, biur turystycznych

Kontakt:

„Caravaning Ekspert”
ul. Starogardzka 44/17
Straszyn k. Gdańska 83 – 010

e-mail: dorota@caravaningekspert.pl
www.caravaningekspert.pl

Tel./fax: do redakcji: +48 (0) 58 683 54 72
kom. + 48 (0) 602 796 703

Ponieważ uważam, że każda taka inicjatywa jest potrzebna zamówiłem roczną prenumeratę miesięcznika.
Jeśli kogoś interesuje podaję namiary na prenumeratę.

Prenumerata „ Caravaning Ekspert”
Bank Zachodni WBK S.A. 50 -950 Wrocław ul. Rynek 9/11
Dorota Nowak
„Spectrum”
ul. Piastowska 20 d 2
83-000 Pruszcz Gdański
Nr konta: 76 1090 1098 0000 0001 0689 1431
Z dopiskiem:
roczna prenumerata „ Caravaning Ekspert”

I jeszcze jedno, zaprosiłem "Caravaning Ekspert" na nasz zlot do Zielenina we wrześniu.

Myślę, że wyrażę opinię większości kamperowców i życzę Pani Dorocie i całemu zespołowi redakcyjnemu powodzenia i liczę na owocną współpracę.



Temat: Trasy rowerowe

Nowe ścieżki połączą Piekary, Siemianowice i Czeladź
28.09.2007
Dla takich rowerzystów, jak Mariusz Musiałek i Mariusz Zaprzelski, którzy dodatkowo prowadzą sklep rowerowy, nowe ścieżki to dobra wiadomość.

Około 5 km nowych ścieżek rowerowych na terenie Piekar może powstać już w przyszłym roku. Wszystko dzięki unijnym środkom w ramach subregionalnych programów rozwoju i porozumieniu podpisanym przez prezydenta miasta, Stanisława Korfantego z Jackiem Guzym, prezydentem Siemianowic i burmistrzem Czeladzi, Markiem Mrozowskim. Porozumienie dotyczyło przygotowania wspólnego projektu pod nazwą "Regionalny Obszar Rekreacyjno-Turystyczny - ścieżki rowerowe drogą do rozwoju turystyki aktywnej w Subregionie Centralnym". W ramach porozumienia przygotowana zostanie wspólna koncepcja przebiegu i połączenia tras rowerowych przebiegających przez te trzy miasta. Trasy rowerowe połączą ze sobą tereny zielone miast oraz obszary cenne krajoznawczo, w tym zabytki. - Koncepcja zakłada również możliwość przedłużenia i połączenia tras w kierunku sąsiednich miast, więc istniejące już ścieżki rowerowe, biegnące do Kopca Wyzwolenia, Zalewu Kozłowa Góra i Nakło-Chechło, zostaną włączone w sieć ścieżek rowerowych. Myślimy tu o stworzeniu ścieżek, którymi rowerzyści mogliby na przykład dojechać do Radzionkowa, na Księżą Górę - mówi Klaudiusz Kozielski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów UM w Piekarach.

W pierwszej kolejności jednak powstanie sieć łącząca Piekary, Siemianowice i Czeladź. Każde z tych trzech miast na realizację tej inwestycji ma otrzymać około 600 tys. zł. Fiszka programowa została już złożona w Urzędzie Marszałkowskim i o ile nie znajdą się konkurencyjne projekty, a na to się nie zanosi, przyznanie środków jest właściwe pewne. - Całkiem nowa ścieżka rowerowa miałaby prowadzić od Kamienia, wzdłuż Brynicy do Siemianowic, a dalej do Czeladzi - mówi Bartosz Miklaszewski, podinspektor w Biurze Promocji, Rozwoju i Funduszy Europejskich w UM w Piekarach. - Obecnie czekamy na oferty firm, które mogłyby opracować całą koncepcję.

Jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem, ścieżki mogłyby powstać już w przyszłym roku. Rowerzyści są zadowoleni. Jak na razie w mieście istnieje około 10 km ścieżek rowerowych. - To zbyt mało - ocenia Jakub Nadolski, mieszkaniec Szarleja. - Ścieżki są zrobione fragmentarycznie, nad czym rowerzyści ubolewają i pewnie jeszcze wielu lat potrzeba, żeby w tej kwestii dużo zmieniło się na lepsze. Na razie jakoś sobie radzimy, ale o sieci ścieżek w mieście na razie nie ma mowy - stwierdził.




Temat: turystyka morska - seminarium studenckie - 19.04.2009
.

19 kwietnia (niedziela) od 9:00 do ok. 15:00

w ramach i na terenie Gdańskich Targów Turystycznych

VI Międzynarodowe Forum Turystyki Studenckiej
Gdańsk, 19 kwietnia 2009 r.

"Znaczenie turystyki morskiej w rozwoju gospodarczym regionów"

KOLEJNOŚĆ WYSTĄPIEŃ PRELEGENTÓW

LP.
GODZINA IMIĘ, NAZWISKO UCZELNIA TYTUŁ REFERATU OPIEKUN NAUKOWY

1
9.30 dr Rafal Rouba
Instytut Turystyki
Uniwersytet Łódzki
"Wyżej, więcej, kiczowaciej
- trendy na rynku statków wycieczkowych"

2
9.45 Padula Katarzyna Wyższa Szkoła Handlowa
Wrocław „Żegluga promowa na Bałtyku” Dr Janusz Łach

3
10.00 Zajączkowska Aleksandra Wyższa Szkoła Handlowa
Wrocław
„Zainteresowanie młodzieży wrocławskiej turystyką wodną”
Dr Janusz Łach

4
10.15 Gajkowska Justyna Tadytko Karolina Wyższa Szkoła Handlowa
Wrocław „Oferty wrocławskich biur podróży dotyczące turystyki wybrzeża Bałtyku” Dr Janusz Łach

5
10.30 Makar Ruslana Akademia Galicyjska Akademia
Ivano-Frankowsk, UA
„Rejs jachtem jako element rozwoju turystyki morskiej na Ukrainie”
Anna Haranzha

6
10.45 Kovaliuk Natalia Akademia Galicyjska
Ivano-Frankowsk, UA
„Znaczenie ekonomiczne portów morskich na Ukrainie”
Anna Haranzha

7
11.00 Aleksandra Wołoszyk Akademia Europa Nostra
(Akademia Morska Gdynia)
„Forum Europa Nostra a strategia Unii Europejskiej dla rozwoju Morza Bałtyckiego”
Dr Tomasz Studzieniecki

8
11.15 Gawęda Joanna Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa, Gdańsk „Żegluga promowa na Bałtyku” mgr Barbara
Podsiadło

PRZERWA 11.30-12.00

9
11.30 Koczaska Monika, Witold Bielicki Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa, Gdańsk
„Funkcjonowanie uzdrowisk nadmorskich”
mgr Barbara Podsiadło

10
11.45 Chałupka Beata AWFiS Gdańsk
„Sezonowość, a wielkość turystyki morskiej na przykładzie
Dr Adam Karwacki

11
12.00 AWFiS Gdańsk
„Rejsy na Pogorii jako aktywna forma turystyki morskiej”
Dr Zbigniew Czubek

12
12.15 AWFiS Gdańsk „Żegluga promowa na Bałtyku” Dr Zbigniew Czubek

13
12.30 Klub „Kilwater” AWFiS Gdańsk Prezentacja Klubu Żeglarskiego „Kilwater”



Temat: OBOZ ORLE GNIAZDO 2007
Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" zaprasza 6 osób spośród środowiska polonijnego w Bułgarii do udziału w
VI ŚWIATOWYM ZLOCIE MŁODZIEŻY POLONIJNEJ Orle Gniazdo 2007.
Sugerowany podział przyznanych dl Bułgarii miejsc na zlocie:
Sofia 2, Plovdiv 2, Warna 2.
Oczywiście, jeśli miejsca nie zostaną wykorzystane w jednym ośrodku to prosimy je przesunąć tam, gdzie jest więcej osób zainteresowanych zlotem.
Zlot, o którym piszemy odbędzie się w dniach 12-21ipca 2007r. w ośrodku wypoczynkowym Błażejewku k. Poznania
Szczegółowe informacje (wraz z kartą zgłoszenia ) zawarte zostały w załączniku.
Z poważaniem
Bożena Zięba
Dyrektor Biura Wlkp. Oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska
VI ŚWIATOWY ZLOT MŁODZIEŻY POLONIJNEJ
„Orle Gniazdo 2007”
Nasi młodzi przyjaciele!
Kontynuując tradycję spotkań młodzieży polonijnej z całego świata, pragniemy zaprosić Was na
VI Światowy Zlot Młodzieży Polonijnej „Orle Gniazdo 2007”
TERMIN ZLOTU: 12-21 lipca 2007 r.
MIEJSCE ZLOTU: ośrodek wypoczynkowy w BŁAŻEJEWKU k. Poznania
UCZESTNICY ZLOTU: młodzież polonijna i polska wyłącznie w wieku 18-26 lat, szczególnie zapraszamy osoby uczestniczące i pragnące aktywnie uczestniczyć w ruchu polonijnym;
INFORMACJE PRAKTYCZNE DLA UCZESTNIKÓW ZLOTU:
Organizator zapewnia:
- zakwaterowanie [pokoje: 2-4 osobowe] pełne wyżywienie, opiekę pilotów, opiekę medyczną i program zlotu,
- zlot rozpoczyna się obiadem w dniu 12 lipca (czwartek) i kończy śniadaniem w dniu 21 lipca (sobota).
- transport z dworca kolejowego do miejsca zlotu (w dzień przyjazdu) oraz z powrotem (w dniu wyjazdu),
- PUNKT INFORMACYJNY ZLOTU – dla przyjeżdżających pociągiem lub autobusem ( czynny będzie w dniu przyjazdu w holu dworca kolejowego Poznań Główny w godz. 6.00-24.00 ),
Uczestnicy zlotu:
- pokrywają we własnym zakresie koszty podróży oraz ubezpieczenia na czas pobytu w Polsce,
- opłacają wpisowe w wysokości 30 euro /w dniu przyjazdu, w biurze zlotu/,
- przyjeżdżają na zlot wyłącznie w dniu 12 lipca a wyjeżdżają w dniu 21 lipca,
- pokrywają koszty napraw za spowodowane przez siebie szkody,
- proszeni są o zabranie odzieży umożliwiającej udział w zajęciach sportowych i turystycznych (w tym stroju kąpielowego i ręcznika)
W PRZYPADKU POWAŻNYCH WYKROCZEŃ UCZESTNIK MOŻE BYĆ WYDALONY ZE ZLOTU
PO UPRZEDNIM POINFORMOWANIU ORGANIZACJI POLONIJNEJ I PLACÓWKI KONSULARNEJ
Wypełnione karty zgłoszenia wraz z kopią polisy ubezpieczeniowej w terminie do 22 CZERWCA 2007r.




Temat: Aktywne Wakacje w Polsce www.a-wakacje.pl
Witamy serdecznie,

miło nam przedstawić portal www.a-wakacje.pl promujący Polskę jako kraj atrakcyjny turystycznie zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju. Mamy nadzieję, że tak jak MY jesteście dumni z Polski. Niestety nasz kraj nie jest tak często reklamowany jak inne destynacje wakacyjne, choć jego walory przyrodnicze, turystyczne oraz położenie w samym sercu Europy powinny przyciągnąć wielu turystów. Mamy nadzieję, że dzięki działalności naszego portalu, a także NAS wszystkich - przecież każdy z nas jest ambasadorem Polski – o wspaniałych walorach jakie posiada Polska usłyszy coraz więcej mieszkańców unii europejskiej.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego portalu www.a-wakacje.pl a także do współtworzenia działu atrakcje turystyczne, który jest działem zupełnie darmowym a do którego przywiązujemy dużą wagę. To dzięki zaprezentowanym atrakcjom turystycznym potencjalni klienci mogą zdecydować o wyborze naszego kraju jako swojej destynacji wakacyjnej. Jeśli znacie miejsca warte polecenia chętnie umieścimy je w dziale atrakcji, który jest obecnie rozwijany i tłumaczony na język angielski. Aby dopisać atrakcję do naszych stron prosimy o kontakt na adres biuro@a-vakantie.com . Po otrzymaniu maila prześlemy Państwu loginy i hasła do Panelu Klienta na adres mailowy.

Jednym z założeń naszego portalu jest szeroko rozumiana raklama poza granicami naszego kraju. Dzięki takim założeniom w ostatnich czasach nasz portal zyskał nowe domeny www.a-holidays.pl oraz www.a-vakantie.com.

Pozdrawiamy

Zespół A-Wakacje



Temat: I MARATON TOLERANCJI im. MARKA KOTAŃSKIEGO - REGULAMIN
I MARATON TOLERANCJI im. MARKA KOTAŃSKIEGO
REGULAMIN

1. CEL
• Popularyzacja idei tolerancji
• Popularyzacja biegów masowych.
• Promocja zdrowego i aktywnego stylu życia.

2. ORGANIZATOR

• Stowarzyszenie MONAR
• Ośrodek Rehabilitacyjno – Readaptacyjny MONAR w Nowolipsku

3. TERMIN I MIEJSCE

• 17.05.2009r ( NIEDZIELA ) GODZ 10:00
Biuro zawodów Ośrodek MONAR w Nowolipsku

4. TRASA BIEGU

• 42,195 K. – trasa 80 % drogi polne 20 % asfalt

5. PROGRAM IMPREZY

• Godz 08:30 – przyjmowanie zgłoszeń.
• Godz 10:00 – START.
• Godz 16:30 – wręczenie nagród i losowanie.

6. KLASYFIKACJA

• Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn.
Zwycięzcy otrzymają puchary ufundowane przez Stowarzyszenie MONAR

7 UCZESTNICTWO

• Do startu dopuszczeni zostaną zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat, oraz osoby niepełnoletnie za zgoda rodziców. Zgoda na start osób niepełnoletnich musi być potwierdzona na piśmie.
• Zawodnicy startują na własną odpowiedzialność, podpisują zgłoszenie do biegu oraz oświadczenie o stanie zdrowia.

8. ZGŁOSZENIA

• W terminie do 30 kwietnia na adres mailowy badi78@op.pl lub na adres Ośrodek MONAR, Nowolipsk 61, 63-313 Chocz
• Wpisowe w wysokości 40 zł w terminie do 30 kwietnia należy wpłacać na konto:
• Informacje i zgłoszenia Łukasz Zieliński tel 600 637 994 mail badi78@op.pl

9. POSTANOWIENIE KOŃCOWE

• Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.
• Organizator nie ubezpiecza uczestników biegu.
• Pobranie numeru startowego jest równoznacznie z akceptacją regulaminu biegu.
• Interpretacja niniejszego regulaminu przysługuje wyłącznie organizatorowi biegu.
• Organizator zapewnia nocleg w warunkach turystycznych, oraz wyżywienie.
• W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują dyplom i certyfikat ukończenia,
• Organizator zapewnia na trasie wodę, owoce, słodycze.
• Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe wobec uczestników jak i osób trzecich.



Temat: Pokłosie stanu wojennego
Odpowiedź do anonima dwa posty wyżej:
Nie wiem czy pisać petycję czy iść np. z górnikami pod sejm albo namawiać do obywatelskiego nieposłuszeństwa lub strugać łuki i strzały i oliwić kołasze.
Nie wiem kim jesteś ale pytam właśnie naszych klubowiczów a w szczególnosci przodowników czy chcemy i jaką drogę wybrać, czy też właśnie godzić się z kapitalistyczną scieżką odsuwającą tychże aktywistów, bo zawadzają biurom podróży nakręcajacym gospodarkę. [No przynajmniej w teori]
Teraz co do samych aktywistów to w czasie powstawania PTK i PTT wiadomym było, że działają oni (Janowski, Kulwieć, Orłowicz itd) dla ludu. Takie ruszenie pod strzechy to było. Co w tym złego, że teraz czujac, iż po latach oprowadzania możemy i nawet jesteśmy lepsi niż chłopak lub dziewczę po AWFie (a oni mają uprawnienia IRR aby prowadzić niektóre dyscypliny turystyki). Nie powiem aby każdy kurs przodownicki był kiepski. Ale zdecydowanie już napiszę, że doświadczenie zdobywane (co tydzień lub częściej) podczas oprowadzania wielu z nas ma o niebo większe.
Sprawa tu przecież rozbija się tu o szmalec. Ktoś zobaczył lub lobbował te przepisy i wpadł na pomysł robienia kursów, które w niczym nie odstają od naszych lub niewiele) a kosztują 20-30 razy drożej.
Nie pisz bzdur, że oprowadzamy jako kadra PTTK tylko sami siebie, bo aktywnych przodowników w klubie mamy około 40tu
a na ok. sto wycieczek organizowanych przez klub przychodzi w ciągu roku ponad 3 tys. uczestników z czego prowdzący najczęściej jest tylko jeden no i czasem jeden do dwóch jako wspomagające imprezę osoby. Owszem nam na tym powinno zależeć, bo reszta uczestników nie myśli po prostu o tym. Niema co liczyć na wdzięczność tłumów.
A wracjąc do poczatku Twojej wypowiedzi to dla mnie to też jest dziwne, że musimy o to walczyć. Nic jednak na to nie poradzę, że normalne czasy się skończyły. Jednak na razie dyskutujemy. Obawiam się tylko, że rozmowy te stają się pomału tak jałowe jak np. te różnych krzykaczy pisujacych na forum www.pttk.pl . Myślmy raczej o drodze jaką wybierzemy a nie o drobnych różnicach w słówkach. Doprecyzowujmy jako klubowi przodownicy stanowisko a nie szukajmy różnic w poglądach. Zdaniami gości tylko się wspierajmy przy tym. W końcu to tylko my wybieramy. Bycie Bablem nie tylko zobowiązuje ale i daje prawa. No i wybierzmy metodę, bo jak nie (i wygladać to ma tylko jak paplanina na tamtym forum) to szkoda było wogóle zaczynać te tematy u nas.

Pietruch (choć mi generalnie jako lewakowi podoba się to co piszesz) to zrób PTKola i złóż deklarację a wtedy chętnie pogadamy w takim temacie o powolnej utracie siły naszych uprawnień. Wybacz ale rozmowa na forum turystycznym nie powinna raczej dotyczyć utraty wszelkich wolności.




Temat: Tydzień Bieszczad i Beskidu Niskiego nad morzem
Tydzień Bieszczad i Beskidu Niskiego nad morzem

Gdańsk, w opisie

2 Czerwca 2002 - 8 Czerwca 2002

Tydzień Bieszczad i Beskidu Niskiego nad morzem

Gdańsk, w opisie

2 Czerwca 2002 - 8 Czerwca 2002

program:

Niedziela 02.06., godz. 10.00 - kościół św. Bartłomieja w Gdańsku, ul.
Gnilna, Centrum:
Msza święta w obrządku grekokatolickim, po mszy św. (około 11.30) omówienie
historii kościoła grekokatolickiego

Poniedziałek 03.06., godz. 17.00 i 20.00 - Teatr "Miniatura" we Wrzeszczu:
"Bieszczadzkie Anioły" - koncert zespołu "Stare Dobre Małżeństwo"
(bilety: kasa teatru i sklep muzyczny na Tkackiej)

Wtorek 04.06., godz. 18.00 - Wydział Elektroniki Politechniki Gdańskiej, ul.
Siedlicka we Wrzeszczu:
"Na beskidzkim szlaku" - pokaz przeźroczy z Bieszczad i Beskidu Niskiego
(wstęp wolny)

Środa 05.06., godz. 17.00 - Biblioteka Miejska, ul. Pilotów 3 na Zaspie:
"Ukraińskie Bieszczday" - pokaz przeźroczy
(wstęp wolny)

Czwartek 06.06., godz. 20.00 - Klub "Infinium", ul. Wyspiańskiego 9 we
Wrzeszczu:
"A w Beskidzie..." - koncert piosenki turystycznej
Wystąpią m.in.: "Słodki Całus od Buby", "Na Bani", "Vergil van Troff"
(wstęp wolny)

Piątek 07.06., godz. 20.00 - Pub "Duszek", ul. Św. Ducha 119/121 w Gdańsku:
Spotkanie Stowarzyszenia Miłośników Dobrego Wojaka Szwejka poświęcone Jego
pobytowi w Bieszczadach (z pokazem przeźroczy)
(wstep wolny)

Sobota 08.06., godz.9.00 - Lasy Oliwskie
"Małe Bieszczady" - marsze na orientację o nagrodę Dyrektora Zarządu Zespołu
Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie

Sobota 08.06., godz. 20.00 - Pub "Duszek", ul. Św. Ducha 119/121 w Gdańsku:
Nocne granie i śpiewanie w "Duszku"

Przez cały tydzień:

Księgarnia przy ul. Grobla II 12/14 w Gdańsku:
- specjalne stoisko z książkami o Bieszczadach i Beskidzie Niskim (albumy,
przewodniki, mapy, literatura)

Księgarnia Muzyczna przy ul. Łagiewniki 56 w Gdańsku:
- specjalne stoisko z muzyką turytyczną, biesczadzką i ukraińską (płyty,
kasety)

Pub "Duszek", ul. Św. Ducha 119/121 w Gdańsku:
- "Tydzień Kuchni Galicyjskiej" (potrawy regionalne)

Sklep Prawdziwego Turysty "TREK", ul. Szeroka 97 w Gdańsku:
- 5% upustu na zakupy dla uczestników "Tygodnia Bieszczad i Beskidu Niskiego
nad morzem" (na podstawie kuponów rozdawanych na imprezach "Tygodnia"

Pomysł i realizacja:
Dariusz "Łoś" Podbereski

Organizatorzy:
Studenckie Koło Przewodników Turystycznych
Komisja Turystyki Górskiej PTTK w Gdańsku
Zarząd Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych
Klub Imprez na Orientację "Neptun"
Biuro Turystyki Aktywnej "Kompas"
Drukarnia "VIPRO"
oraz
Przyjaciele Gór





Temat: Biuro podróży oszukało niepełnosprawnych
Biuro podróży oszukało niepełnosprawnych
Niepełnosprawni związani z gliwicką fundacją Tacy Sami nie mogli się doczekać wycieczki do Portugalii. Nie pojechali, bo na lotnisku okazało się, że zostali oszukani przez biuro podróży.
Agata Kopeć-Romik z Gliwic od pięciu lat prowadzi fundację Tacy Sami, która wspiera niepełnosprawnych - zbiera pieniądze na rehabilitację, protezy, pomaga szukać pracy, ale przede wszystkim zachęca do aktywnego wypoczynku, m.in. organizując obozy nurkowe w Chorwacji. Kiedy latem została zatrudniona w gdańskim Domu Podróży, wydawało jej się, że znalazła wymarzoną pracę. Biuro turystyczne otrzymało dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i planowało organizować wycieczki dla niepełnosprawnych. Agata miała się zająć ich sprzedażą. Ponieważ cierpi na porażenie mózgowe, zawodowe obowiązki miała wykonywać z domu - przez telefon i internet.

- Zawsze marzyłam o stworzeniu biura podróży, dzięki któremu niepełnosprawni mogliby zwiedzać świat jak ludzie zdrowi. Cieszyłam się, że ktoś wpadł na podobny pomysł. Sprawdziłam firmę, była w porządku. Od razu odezwałam się do osób poznanych poprzez fundację. Zachęcałam je do wyjazdu, bo oferta była naprawdę atrakcyjna. Każdy niepełnosprawny mógł ze sobą zabrać opiekuna za pół ceny - mówi Agata.

Pierwszą wycieczkę - do Szwecji - Dom Podróży zorganizował w sierpniu. Niepełnosprawni turyści byli z niej zadowoleni. Na drugi wyjazd - do Portugalii - zapisało się kilkanaście osób. Wielu za namową Agaty. Niepełnosprawni zapłacili po 1,6 tys. zł, ich opiekunowie połowę. W czwartek zebrali się na trzech lotniskach: w Pyrzowicach, Warszawie i Gdańsku. Zgodnie z umową czekać tam mieli na nich rezydenci z biletami, ale nikt się nie pojawił. Turyści dowiedzieli się też, że nikt nie dokonał dla nich rezerwacji. Agatę powiadomił o tym jeden ze znajomych, który miał lecieć z Pyrzowic.

- Kiedy zadzwonił, kolana się pode mną ugięły - mówi Agata.

Na Okęciu na przedstawiciela biura podróży czekała m.in. Katarzyna Mielczarek, studentka Uniwersytetu Warszawskiego. - Najpierw myśleliśmy, że się spóźnia, bo w mieście są korki. Potem zaczęliśmy się niepokoić. W biurze nikt nie odbierał telefonu. Kiedy okazało się, że nie ma nas na liście pasażerów, powiadomiliśmy policję - mówi Kasia.

Gdańscy policjanci już zatrzymali 39-letniego Piotra K., właściciela Domu Podróży. Jest niepełnosprawny, ale doświadczony w podobnych oszustwach. Kilka lat temu prowadził fikcyjne biuro podróży Euroturista, a w 2003 roku sprzedawał fałszywe bilety PKP pielgrzymom jadącym do Krakowa na spotkanie z Janem Pawłem II. Wyłudził wówczas 120 tys. zł od 40 tys. osób. Jego nowa inicjatywa, Dom Podróży, reklamowana jest nawet na stronie internetowej fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Oszukani niepełnosprawni nie wiedzą, czy odzyskają pieniądze. Przerażeni są też ci, którzy opłacili swój udział w kolejnych wycieczkach: do Pragi, Wiednia i Budapesztu oraz do Izraela.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35063,5827892,Biuro_podrozy_oszukalo_niepelnosprawnych.html




Temat: Dolny Śląsk dba o promocję
Dolny Śląsk da się lubić

poniedziałek, 05 listopad 2007

9 mln zł kosztowała kampania promocyjna Dolnego Śląska. Objęła m.in. spoty telewizyjne, reklamę w prasie, radiu i w Internecie. Główny cel: przyciągnięcie do regionu jak największej liczby turystów i wypromowanie markowych produktów turystycznych.

Symbolem kampanii jest „miś ślężański", czyli kamienny posąg stojący na górze Ślęży, ubarwiony kolorami tęczy. Hasło prowadzonej do maja 2008 r. kampanii brzmi: „To je vyborne! Das ist super! Dolny Śląsk". Ma ona na celu przyciągnięcie do regionu większej liczby turystów oraz inwestorów i wydłużenie sezonu turystycznego.

- Zakłada się również, że trwałym efektem realizacji projektu będzie zwiększenie dochodów z turystyki przy jednoczesnym zwiększeniu liczby miejsc pracy w sektorze „stricte" turystycznym, a w długookresowej perspektywie także w usługach „okołoturystycznych" - wyjaśnia Beata Pelc z biura prasowego urzędu marszałkowskiego.

W ramach kampanii, w wielu miastach Polski oraz w Czechach i Niemczech pojawiły się billboardy. W TVP 1, TVP 2, TVN i Polsacie emitowane były spoty reklamowe, w których Dolny Śląsk zachwalają uczestnicy programu „Europa da się lubić" - urodzona we Wrocławiu Monika Richardson, Gabi Gold z Czech i Niemiec Steffen Moeller.

Reżyserem spotu, a także dwóch filmów promujących walory turystyczne oraz gospodarkę i inwestycje na Dolnym Śląsku jest Andrzej Słodkowski. Podczas prezentacji kampanii przyznał, że największą trudność w tworzeniu filmów sprawiła mu selekcja obrazów.

- Nakręciliśmy w sumie ponad 60 godzin materiału i z tego trzeba było zmontować dwa blisko 20-minutowe filmy promocyjne. A tymczasem Dolny Śląsk to materiał na długi serial - dodał. Spot powstał w trzech wersjach: 30-, 15- i 8-seukndowej.

- Region potrzebuje promocji, bo jest młodym, istniejącym dopiero 10 lat województwem - przyznaje także marszałek województwa dolnośląskiego Andrzej Łoś. - Dlatego na akcję promocyjną przeznaczyliśmy absolutnie rekordową sumę pieniędzy, przy współfinansowaniu z unijnego programu Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego.

Kampania promocyjna skupia się też na ośmiu tak zwanych markowych produktach turystycznych Dolnego Śląska, którymi są: „Karkonosze i turystyka aktywna", „Pałace, zamki i dziedzictwo kultury", „Uzdrowiska dolnośląskie", „Cystersi oraz turystyka pielgrzymkowa", „Podziemia i fortyfikacje militarne", „Agro- i ekoturystyka", „Turystyka weekendowa" oraz „Turystyka biznesowa i konferencyjno-kongresowa".

Na tak dużej kampanii może skorzystać Wałbrzych i jego najbliższe otoczenie. Zamek Książ jest kulminacyjnym punktem spotów. To w sali Maksymiliana Monika Richardson mówi „To jest super. Dolny Śląsk - po prostu Europa!". Jednak bilans zysków i strat tak dużej promocji będzie można zrobić dopiero w połowie przyszłego roku, bo kampania promująca nasz region zakończy się dopiero w połowie maja 2008.

Magdalena Sośnicka-Dzwonek

http://www.nww.pl/index.php?option=com_ ... &Itemid=47



Temat: "KONECKA SETKA"- IV supermaraton pieszy na 100 km
IV Supermaraton na 100 km
„Konecka Setka"
Regulamin
1.Cel imprezy :
D poznanie walorów turystycznych województwa świętokrzyskiego
D poznanie piękna Ziemi Koneckiej
D propagowanie joggingu oraz turystyki pieszej jako najprostszej formy ruchu
D sprawdzenie swoich możliwości w wędrówce długodystansowej
2.Start :
26 sierpnia 2005r. (piątek) godz. 20.00 na parkingu przy siedzibie PTTK w Końskich,
ul. Zamkowa 7. Meta : Sielpia, czynna w sobotę 27.08.2005r. w godz. 12.00- 23.00.
Uroczyste zakończenie imprezy, wraz z wręczeniem nagród, po śniadaniu w dniu
28.08.2005r.(niedziela) ok. godz. 10.30.
3.Organizatorzy :
D Klub Turystyki Aktywnej PTTK „Pasat" w Końskich
D Oddział PTTK w Końskich
4. Trasa :
Końskie (start) - Niebo - Sielpia - Piekło - Piła- Stara Kuźnica - Piasek - Furmanów -
Niekłań - Stąporków - Hucisko — Gosań — Odrowążek — Kopcie — Szałas — Krasna (meta
75 km dojazd do Sielpi we własnym zakresie)- Wąsosz - Miedzierza - Sielpia (meta
l00km)
Uczestników obowiązuje 27- godzinny limit czasu na pokonanie dystansu.
Dokładny opis wraz ze szkicem trasy otrzyma każdy uczestnik przy weryfikacji.
5.Uczestnictwo :
Supermaraton jest ogólnodostępną, indywidualną imprezą turystyczno - rekreacyjno -
wytrzymałościową. Pokonanie trasy wymaga od uczestników dobrej zaprawy
w turystyce pieszej. Dystans pokonywany jest pieszo lub biegiem. Uczestnikiem imprezy
może być każda osoba, która ukończyła 18 lat i posiada dobry stan zdrowia.
6. Zgłoszenie :
Zgłoszenia wraz z wpłatą wpisowego w kwocie 35 zł (członkowie PTTK 30 zł
po okazaniu legitymacji z opłaconą składką za 2005 rok) przyjmowane będą w Biurze
Supermaratonu do dnia 19.08.2005. pod adresem :
Oddział PTTK. 26 - 200 Końskie, ul. Zamkowa 7. tel. (041) 372 31 70 Organizator przyjmuje zgłoszenia w terminie późniejszym, również na starcie imprezy, lecz wówczas nie gwarantuje otrzymania wszystkich świadczeń. Wpisowe nie podlega zwrotowi.
Wzory karty zgłoszeń znajdują się w oddziałach PTTK województwa świętokrzyskiego. Biuro Supermaratonu czynne będzie w piątek, 26.08.2005r. do godz. 21.00. 7. Noclegi :
Organizator zabezpiecza w ramach wpisowego nocleg w dniu 27/28.08.2005r. w warunkach turystycznych. Należy posiadać śpiwór i materac.

8. Nagrody i świadczenia :
Wszystkim osobom, które dokonają zgłoszenia w terminie, w ramach wpisowego
zapewnia się :
D szkic i opis trasy
D dyplom za udział w supermaratonie
0 medal za pokonanie 75 km(srebrny) lub 100 km (złoty oraz pamiątkowa
statuetka)
D znaczek okolicznościowy D obsługę na starcie i mecie D przewóz zbędnego bagażu ze startu na metę D nocleg z 27/28.08.05. D śniadanie w dniu 28.08.05. D ognisko z pieczoną kiełbasą
D punkty na OTP i odznakę regionalną Turysta Ziemi Koneckiej D udział w losowaniu nagród i upominków D pieczątkę okolicznościową D ubezpieczenie
9. Obowiązki uczestników :
D posiadanie odpowiedniego ubioru, latarki i prowiantu
D przestrzeganie Karty Turysty, przepisów przeciwpożarowych, ruchu drogowego
i ochrony przyrody D stosowanie się do postanowień organizatorów
10. Postanowienia końcowe :
D nie prowadzi się klasyfikacji za zajęte miejsce i uzyskany na mecie czas,
ma to znaczenie tylko honorowe
□ impreza odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne D na trasie Supermaratonu znajdują się stałe i lotne punkty kontrolne D wyżywienie, napoje i serwis uczestnicy zabezpieczają sobie we własnym zakresie zalecane jest posiadanie latarek i odpowiednich map turystycznych D uczestnicy, którym udowodni się skracanie trasy lub jazdę jakimkolwiek środkiem
lokomocji, zostaną zdyskwalifikowani D wszyscy uczestnicy Supermaratonu biorą w nim udział na własne ryzyko,
a organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wypadki i zdarzenia losowe
zaistniałe podczas imprezy D interpretacja regulaminu należy do organizatorów i jest ostateczna.
~ Serdecznie zapraszamy! Komitet Organizacyjny.

Czy ktoś z forumowiczów się wybiera?




Temat: Wszystko o Farmutilu i Henryku Stokłosie
poniżej artykuł ze strony uwaga.onet.pl
znajduje siętam również wyemitowany film

______________________________________________
Przez szesnaście lat był senatorem RP. Po ubiegłorocznej sromotnej porażce deklarował, że kończy z polityką. Tymczasem jego nazwisko znalazło się na listach kandydatów na radnych Gminy Kaczory. Kilka dni przed wyborami musiał wycofać swoją kandydaturę, bo zataił, że popełnił przestępstwo utrudniając pracę inspektorom ochrony środowiska, którzy chcieli skontrolować jego zakład.

Henryk Stokłosa urodził się 57 lat temu we wsi Lipiny w Wielkopolsce. Jest najmłodszym spośród trzech synów. Na ośmiohektarowej ojcowiźnie pozostał najstarszy z braci - Jan. Henryk jednak od lat nie odwiedza swojej rodziny. Za to buduje imperium rolniczo-przemysłowe. W jego skład wchodzi kilka zakładów rolnych, ferm trzody chlewnej i drobiu, zakłady mięsne, młyny, zakłady utylizacji odpadów poubojowych i padliny.

Karierę zawodową Henryk Stokłosa rozpoczął w latach siedemdziesiątych. Miał wtedy niewiele ponad dwadzieścia lat.

Jako absolwent technikum samochodowego szybko został kierownikiem Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Margoninie. Wybudował hotel, rozwinął bazę turystyczną w tym mieście i po dwóch latach był już dyrektorem w Chodzieży. Gdy powstało województwo pilskie wpadł w oko władzom nowego województwa.

- Wszedł w kontakty z władzami wojewódzkimi i został przez wojewodę Śliwińskiego powołany na dyrektora Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Turystycznego Noteć – wspomina Zygmunt Piechocki, Naczelnik Urzędu Miasta i Gminy w Margoninie w latach 70-tych. - Już z tego stopnia musiał mieć znajomości w Warszawie w biurze turystyki – dodaje.

- Bardzo interesował się rozwojem firmy i przede wszystkim utworzeniem własnej grupy remontowo budowlanej, która budowałaby nasze obiekty i remontowała je. A tych budynków było sporo – wspomina Zdzisław Kasztelan, który zna Stokłosę od 30 lat. - Potem okazało się, że ta grupa była wykorzystywana do innych prac - dodaje.

Dotarliśmy do szefa takiej grupy remontowo budowlanej. Jan Mertin na przełomie lat 70-tych i 80-tych wykonywał polecenia swojego szefa - Henryka Stokłosy. Wśród tych zadań były zlecenia budowlane w prywatnych domach partyjnych notabli z Warszawy.

- Wtedy były kłopoty ze wszystkim, z glazurą, z kamieniem, z marmurami. Przy odpowiednich układach można było tym zadysponować. I jechało to nawet do Warszawy, do prywatnych mieszkań i domów – mówi Jan Mertin.

W latach 80-tych Henryk Stokłosa zajął się własnym biznesem. W Śmiłowie koło Piły w starej owczarni rozpoczął budowę swojego imperium. Zaczynał od zakładu utylizacyjnego i mieszalni pasz. Po „okrągłym stole" w 89 roku, rozpoczął karierę polityczną. Został senatorem.

- Nie było to bardzo aktywny senator, nie pamiętam żadnej jego inicjatywy, która pozostawałaby w pamięci budziłaby kontrowersje – wspomina senator Zbigniew Romaszewski. - Nie dziwię się, bo jeżeli ktoś ma tyle obowiązków biznesowych, to nie może myśleć o pracy senackiej.

Henrykowi Stokłosie zależało na polityce. Zabiegał o poparcie wyborców. W czasie kampanii wyborczych organizował dla nich festyny. Przez pięć kadencji odnosił sukcesy zdobywając za każdym razem poparcie ponad stu tysięcy wyborców. W ostatnich wyborach parlamentarnych przegrał sromotnie. Zagłosowało na niego zaledwie 30 tysięcy osób.

Zenon Szulc, przyjaciel Henryka Stokłosy mówi, że to złośliwość ludzi i że na każdym kroku podkładano mu kłody pod nogi.

Te przysłowiowe kłody zaczęła rzucać grupa mieszkańców z okolic Śmiłowa. Założyli stowarzyszenie ekologiczne, które na początku walczyło ze smrodem z zakładów utylizacyjnych. Potem zaczęli demaskować inne nieprawidłowości Henryka Stokłosy i jego firmy. Jak np. wysypywanie mączki kostnej na łąki.

Liczba osób, które czują się poszkodowane przez Henryka Stokłosę jest dużo większa.

- Wszyscy ci, którzy mu się przeciwstawili, którzy mieli odwagę głosić swoje poglądy - mieli problemy, ponieważ Henryk Stokłosa dysponuje radiem, tygodnikiem, w których to mediach nie przebierając w środkach niszczy swoich przeciwników – komentuje Piotr Gadzinowski, dziennikarz TV Asta z Piły.



Temat: Pojedynek
Na początek krótko o jajeczku. Powołałem się na nie celowo, gdyż UPR w swej ideologii, chce wprowadzić nowe życie, gdzie będzie wolność i kapitalizm, lecz nie będzie demokracji. (Dziękuję przy okazji Komuchomorowi za zacytowanie JKM w dziale „Artykuły”. Przez myśl nie przeszłoby mi, iż będzie mi pomagał). Otóż nowe rodzi się jak wiadomo z jajka. Jeśli jajko – zbuk, to z niego nic się nie narodzi. A nawet takowym odżywiać się nie zdrowo. Mówisz, że głosowanie demokratyczne jest dopuszczalne w małych partiach, bo tam wszyscy są aktywni i znają temat. A społeczeństwo w swej masie tych warunków nie spełnia. A czy zauważyłeś, iż społeczeństwo w swej całej masie nie idzie do wyborów. Że uczestniczy w wyborach do 50% „w porywach”. Zatem ci co idą - w jakiejś mierze interesują się tym co mówią poszczególni partyjni wodzowie. A ci, którym to wisi siedzą w domu. A w porównaniu z pilotowaniem samolotu to idiotyzm tegoż porównania polega na tym, iż JKM sugeruje, że przed każdą zmianą kursu odbywałoby się głosowanie pasażerów. Gdyby to porównał do wyboru ekipy pilotów przed startem to mógłbym się zgodzić. Ale u niego jak zwykle „singlowa dama”.
Gdyby w 1990 zniesiono u nas cła wwozowe to zalałaby nas tańsza żywność. Z tym się zgadzasz, ale od razu zastanawiasz się, czy byśmy nie zaoszczędzili? A może byś się raczył zastanowić, czy mielibyśmy za co tę tańszą żywność kupić? Jednym z najdroższych krajów w Europie jest Szwajcaria. A mimo to jej ludność, decydująca o prawie wszystkim w referendach, jakoś nie protestuje i chyba nie życzyłaby sobie zniesienia wszelkich gospodarczych ograniczeń.
Cła, koncesje i podatki są potrzebne dla chronienia ludności przed „najazdem dzikich hunów”.
UPR mówi, że cła są szkodliwe. Więc, skoro jesteś z Łodzi, to wytłumacz dobrodziejstwo tego hasła tym kobietom, które straciły pracę w zakładach włókienniczych właśnie dzięki napływowi taniej odzieży z dalekiego wschodu. Na pewno były szczęśliwe, bo kieckę zamiast za 50 zł mogły kupić za 10 zł. Nieprawdaż?
UPR mówi, że koncesje są szkodliwe. Więc wytłumacz to tym urlopowiczom, którzy zostali w Afryce pozostawieni na pastwę losu, bo biuro turystyczne, którego byli klientami nie miało koncesji i splajtowało.
UPR mówi, że podatków być nie powinno, a jeśli już, to jedynie dwa: pogłówny i podymny.
Zatem rodzina 4-osobowa, którą uważa się za standardową płaciłaby podatek 4-razy większy niż kawaler, lub panna. No bo wiadomo, więcej tlenu zużywa.
Zatem należałoby jak za komuny „zagęszczać” mieszkania i domy, bo wówczas na głowę podatek byłby mniejszy.
Pogromco Smoków – podobnie jak ja masz pełne prawo nie tylko do obrony, ale i do ataku. O przeskakiwaniu do innych scenerii nie wspominając. To tyle na gorąco przed śniadankiem.

[ Dodano: Nie 14 Sty, 2007 13:25 ]



Temat: Co nam daje turystyka:))
Moim skromnym zdanieh: Turystyka nas odróznia od zwykłych szarych ludzi... My zamiast siedziec pod blokiem lub przed TV i pic piwo.... itd. to my spedzamy czas aktywnie i zdrowo. Także nasza turystyka jest dla nas hobby - wiec nie jestesmy tacy "nijacy" - jesteśmy wartościowymi ludzmi. Turystyka - to także przyjemny odpoczynek na łonie natury z daleka od śmierdzącego miasta.

Także poprzez turystyke stajemy sie patriotami bo poznajemy swoją ojczyznę (o ile nie uprawiamy masowej turystyki np do Grecji). Poznajemy historię i przyrodę. Przy okazji spedzamy czas z ludzmi których lubimy przeżywajac razem niezapomniane przygody. Poddajemy na próbę swoją wytrzymałość psychiczną i fizyczną podczas długich wędrówek często w niepogodę. Tak jak pisali przedmówcy zapominamy o naszym szarym życiu... o problemach... a najlepsze określenie = "wolność i przygoda": Wolność = wolność od problemów, mozna określić że w turystyce (lub/i w górach) mamy swój drugi świat, w którym jesteśmy troszkę innymi ludzmi (przeważnie szcześliwsimi). Może dla niektórych to pierwszy świat. A przygoda - słowo samo wzbudza w nas pozytywne emocje... każdy chyba wie o czym piszę. Chyba trudno określić zwykłymi słowami czym tak naprawde jest dla nas turystyka. No bo czym są dla nas ogniska wieczorami ze spiewaniem przy gitarze, czym są dla nas wędrówki po szlaku, przygody, romzowy z ciekawymi ludzmi, poznawanie nowych miejsc, delektowanie sie krajobrazem i przyrodą... tu chyba trzeba być poetą aby to opisać co sie czuje.
Kto raz się wspiął na szczyty
l czołem sięgnął chmur,
Ten zawsze tęsknić będzie
Do niebotycznych gór...

Pamietam swój pierwszy rajd w 1994. Miałem chyba ze 12 lat i pojechaliśmy w Karkonosze z nauczycielem który w SP26 prowasził koło turystyczne PTTK. Jak na pierwszy raz te góry były dla mnie ogromne... jakies "obce"... wszytko było takie nowe i nieznane... wogole czułem sie jak Alicja w krainie czarów - ale własnie to było tym czymś co Tygryski lubią najbardziej. Jak wtedy Karkonosze wydawały się potężne i ja wovec nich stawałem sie pokorny tak samo było 2 lata temu z Tatrami gdy ujrzałem ich potęgę i piękno.

Mozna tez sie zastanowić co zrobić aby turystyka klasyczna czyli tzw turystyka (wysoko)kwalifikowana nie umarła w dzisiejszych czasach. Jak myslicie co jest powodem że taka turystyka zanika?? moim zdaniem to kasa, a wiekszość z tych co mają kase ida do biura turystycznego które oferyje gotowe wycieczki autokarowe - takze chyba ludzie stają sie leniwi i nie chce im sie wędrowć z plecakiem. Inna kwestia że może niektórzy nie są swiadomi ile przyjemności daje taka turystyka jaką myuprawiamy. Dużo jest osob które wolą spędzić czas na dyskotce lub przed TV niz ruszyć d... w las lub w góry... może my powinniśmy dawać przykłąd innym (tym nieświadomym) że turystyka to cos wspaniałego... czekam na wasze wypowiedzi...



Temat: Skasowanie pl.rec.travel/reorganizacja pl.rec.turystyka.*
Szkoda, że nie było na ten temat dyskusji. Podział moim zdaniem jest
bezsensowny. W praktyce podróżuje się często przy pomocy biura podróży i bez
niego. Podział powinien być regionalny (np. Polska i reszta świata lub
Europa i reszta świata) a nie na zasadzie z plecakiem czy bez. Często
podróżuję z plecakiem i korzystam z pomocy biur podróży to wtedy gdzie się
kwalifikuję?
Absurdalne...
AndrzejB


Dla przypomniania...

W wyniku głosowania nad reorganizacją pl.rec.travel -pl.rec.turystyka.*
w połowie grudnia zostały utworzone:

pl.rec.turystyka.zorganizowana Wczasy z biurem podrozy.
pl.rec.turystyka.tramping Podrozowanie z plecakiem.

Grupy te zastępują grupę pl.rec.travel, która zostanie skasowana
15.01.2001.
Do dzisiaj współistniały wszystkie trzy grupy, aby czytelnicy
pl.rec.travel mogli dokończyć trwające tam dyskusje i przenieść się z
nimi do nowych grup.

TEMATYKA GRUP / GROUPS CHARTER

Nazwa grupy: pl.rec.turystyka.tramping
Krotki opis: Podrozowanie z plecakiem

        Opis: Grupa poswiecona turystyce niezorganizowanej. Mozna tu
        wymieniac sie informacjami na temat sprzetu turystycznego,
        transportu do i w roznych krajach, ciekawych miejsc, zwyczajow
        panujacych w roznych miejscach swiata, zagrozeniach czyhajacych
        na turyste itp.

        Zabronione jest wysylanie listow zawierajacych jakiekolwiek
        binaria -- programy/zdjecia itp, spam oraz dyskusje nie zwiazane
        z tematem grupy, w szczegolnosci wszystko, co dotyczy turystyki
        zorganizowanej.  Nie jest to takze miejsce na ogloszenia
        reklamowe, nawet jesli sa zwiazane z tematem grupy.

Nazwa grupy: pl.rec.turystyka.zorganizowana
Krotki opis: Wczasy z biurem podrozy.

        Opis: Grupa przeznaczona dla amatorow wyjazdow zorganizowanych.
        Tu mozna wymieniac sie informacjami m.in. o firmach organizujacych
        wczasy oraz osrodkach.

        Zabronione jest wysylanie listow zawierajacych jakiekolwiek
        binaria -- programy/zdjecia itp, spam oraz dyskusje nie zwiazane z
        tematem grupy.  Nie jest to takze miejsce na ogloszenia reklamowe,
        nawet jesli sa zwiazane z tematem grupy.

--
Aktualna liste aktywnych grup pl.* mozna zawsze znalezc pod adresem
  ftp://ftp.ict.pwr.wroc.pl/pub/faq-pl/pl.newsgroups
  oraz http://www.usenet.pl/doc/news-pl-faq.3.html
FAQ dotyczace glosowan nad nowymi grupami:
  http://www.usenet.pl/doc/news-pl-faq.html






Temat: Skasowanie pl.rec.travel/reorganizacja pl.rec.turystyka.*
nic nie wiedzialem o tym glosowaniu ale wyniki sa bez sensu napewno bralo w
tym udzial malo osob  i nie sa reprezentatywne grupa w dotychczasowym stanie
swietnie spelniala swoje zadania. ja zwykle podrozuje samochodem i nie
korzystam z biur podrozy to gdzie teraz mam sie opodziac w plecakach?
robicie sobie kpiny jest bardzo duzo ludzi podrozujacych samochodem na
wlasna reke moze naweyt wiecej niz tak zwany tramping. ciekawy jakiemu
matolowi przyszedl do glowy pomysl takiej reorganizacji. trzeba bylo
rozeslac email do uczestnikow tak by o tym wiedzieli. ja nic o tym nie
wiedzialem i pewnie wielu innych nie sposob przeciez czytac wszystkiego albo
bezustannie sprawdzac co tam ktos knuje

Dla przypomniania...

W wyniku głosowania nad reorganizacją pl.rec.travel -pl.rec.turystyka.*
w połowie grudnia zostały utworzone:

pl.rec.turystyka.zorganizowana Wczasy z biurem podrozy.
pl.rec.turystyka.tramping Podrozowanie z plecakiem.

Grupy te zastępują grupę pl.rec.travel, która zostanie skasowana
15.01.2001.
Do dzisiaj współistniały wszystkie trzy grupy, aby czytelnicy
pl.rec.travel mogli dokończyć trwające tam dyskusje i przenieść się z
nimi do nowych grup.

TEMATYKA GRUP / GROUPS CHARTER

Nazwa grupy: pl.rec.turystyka.tramping
Krotki opis: Podrozowanie z plecakiem

        Opis: Grupa poswiecona turystyce niezorganizowanej. Mozna tu
        wymieniac sie informacjami na temat sprzetu turystycznego,
        transportu do i w roznych krajach, ciekawych miejsc, zwyczajow
        panujacych w roznych miejscach swiata, zagrozeniach czyhajacych
        na turyste itp.

        Zabronione jest wysylanie listow zawierajacych jakiekolwiek
        binaria -- programy/zdjecia itp, spam oraz dyskusje nie zwiazane
        z tematem grupy, w szczegolnosci wszystko, co dotyczy turystyki
        zorganizowanej.  Nie jest to takze miejsce na ogloszenia
        reklamowe, nawet jesli sa zwiazane z tematem grupy.

Nazwa grupy: pl.rec.turystyka.zorganizowana
Krotki opis: Wczasy z biurem podrozy.

        Opis: Grupa przeznaczona dla amatorow wyjazdow zorganizowanych.
        Tu mozna wymieniac sie informacjami m.in. o firmach organizujacych
        wczasy oraz osrodkach.

        Zabronione jest wysylanie listow zawierajacych jakiekolwiek
        binaria -- programy/zdjecia itp, spam oraz dyskusje nie zwiazane z
        tematem grupy.  Nie jest to takze miejsce na ogloszenia reklamowe,
        nawet jesli sa zwiazane z tematem grupy.

--
Aktualna liste aktywnych grup pl.* mozna zawsze znalezc pod adresem
  ftp://ftp.ict.pwr.wroc.pl/pub/faq-pl/pl.newsgroups
  oraz http://www.usenet.pl/doc/news-pl-faq.3.html
FAQ dotyczace glosowan nad nowymi grupami:
  http://www.usenet.pl/doc/news-pl-faq.html






Temat: [ciekawostka][China Radio] Podróż pociągiem po Chinach i kr
[cyt][China Radio International]Podróż pociągiem po Chinach i krótka historia
rozwoju chińskiej kolei.

Serwis:China Radio International

Kolej jest obecnie głównym środkiem komunikacyjnym w Chinach. W tej chwilii
ogólna długość linii kolejowych w Chinach wynosi 53 tysiące kilometrów. Kolej
obejmuje niemalże cały kraj i ma wykrztałconą rozwinętą sieć kolejową
sięgającą do różnych terenów turystycznych. Teraz codziennie jeżdża ponad 2
tysiące pociągów pasażerskich. W ciągu przewieziono około miliarda pasażerów,
w tym około 12 milionów turystów zagranicznych, emigrantów chińskich i
pasażerów z Hongkongu i Makao.
W głównych miastach turystycznych w Chinach jeżdżają pociągi turystyczne. Te
pociągi mają określony rozkład jazdy. Jeżdżą albo codziennie albo tylko w
sezonie turystycznym, np. z Pekinu do Beidaihe, z Nanjingu do Hangzhou, z
Jinan do Qingdao itp. W tej chwilii codziennie jeździ około 30 takich
pociągów.
W Chinach również jeżdżą specjalne pociągi krótkodystansowe. Takie pociągi
głównie jeżdzą między portami morskimi i miastami turystycznymi i specjalnie
przewożą turystów na statki międzynarodowe. Te pociągi nie mają określonego
rozkładu jazdy, większość jeździ okazjanalnie, na przykład. Statek japoński
płynie do portu Qingdao, a potem specjalny pociąg turystyczny wyrusza z
Qingdao do Pekinu, wioząc pasażerów do Pekinu na wycieczkę. Oprócz tego z
portu Shanghaju do Suzhou, z portu Shanghaju do Wuxi, z portu Tanggu do
Pekinu, z portu Qingdao do Pekinu także jeżdżą takie specjalne pociągi.
Są również luksusowe pociągi turystyczne. Takie pociągi mają wagony z
przedziałami wysokiej klasy i jeżdżą według uzgodnionej linii i rozkładu
przez obie strony, na przykład, Pekin-Datong-Xi'an-Luoyang-Nanjing-Wuxi-
Suzhou-Shanghaj, po tej wycieczce przez połowę Chin większość znanych terenów
turystycznych jest już zaliczona.
Jeśli pasażerowie chcą przyjechać z Rosji do Chin, mogą dojechać do granicy w
pobliżu Alashanu na granicy chińsko-rosyjskiej, a potem jechać chińskim
Pociągiem Wschodnim z Urumuqi do Tulufanu, Dunhuangu, Jiayuguanu, Lanzhou,
Tianshui do stolicy prowincji Shanxi-Xi'an.
W Xi'anie rozpoczyna się szlak jedwabny łączący Chin z Zachodem. Takie
pociągi mają stałą linię i rozkład jazdy. Jeśli są wielkie grupy turystyczne
też mogą wynająć pociągi.
Wynajmowanie wagonów przez grupy turystyczne jest wygodne. Według własnych
potrzeb grupa turystyczna może wcześniej skontaktować się z urzędami
kolejowymi, które wynajmują jeden lub kilka wagonów grupie turystycznej.
Pociągi pasażerski długosystansowe przeważnie mają wagony sypialne różnej
klasy.
W głównych stacjach kolejowych można rezerwować bilety na 3do 7 dni.
Pasażerowie mogą sami lub zlecić biuru podróży kupienie biletów na
pociąg.Chociąż dosyć duży dystans dzieli jeszcze transport turystyczny kolej
chińskiej w stosunku do rozwiniętych Stanów Zjednoczonych, Japonii i krajów
zachodnich, w duchu stabilnego rozwoju turystyki międzynarodowej i umacniania
przyjaźni z narodami wszystkich krajów, rząd chiński aktywnie podejmuje kroki
dla dalszego poprawienia i polepszenia warunków transportu turystycznego.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • osy.pev.pl



  • Strona 1 z 2 • Wyszukiwarka znalazła 62 rezultatów • 1, 2
    Archiwum
    Powered by wordpress | Theme: simpletex