Biuro Turystyki i Edukacji

Widzisz wiadomości znalezione dla frazy: Biuro Turystyki i Edukacji




Temat: Studia w Holandii
STUDIA W HOLANDII


Co roku coraz więcej obcokrajowców – również Polaków – przyjeżdża do Holandii, by tutaj studiować. Wiele holenderskich uniwersytetów oferuje studia w języku angielskim, więc nie trzeba dodatkowo uczyć się niderlandzkiego. Uniwersytet Nauk Stosowanych NHTV w Bredzie jest uznaną uczelnią, jedną z pierwszych, które zaoferowały studia w języku angielskim.
NHTV powstał 40 lat temu i oferuje studia zarówno licencjackie, jak i magisterskie w takich dziedzinach jak: rozrywka cyfrowa, hotelarstwo, rekreacja, logistyka i transport czy turystyka.

UNIWERSYTET NAUK STOSOWANYCH NHTV W BREDZIE
NHTV stosuje nowoczesne metody kształcenia: studenci nie uczą się tutaj teorii indywidualnie, ale pracują nad praktycznym rozwiązaniem danego zadania w grupach (problem-based learning). Uczelnia współpracuje ą firmami, w których, studenci mogą wcielać teorię w życie. Ponadto wszyscy studenci przez przynajmniej jeden semestr odbywają staż.
Obecnie NHTV kształci ponad 6 500 studentów z ponad 50 krajów. Studiują oni w mieszanych grupach.

Miasto Breda
NHTV mieści sie w Bredzie, mieście położonym na południu Holandii. Breda ma ok. 170 000 mieszkańców, z czego 13 500 stanowia studenci! Misto oddalone jest o zaledwie 100 km od Amsterdamu czy Brukseli, a nowoczesnym pociągiem rozwijającym dużą prędkość można dostać się do Paryża w 4 godziny. Breda ma też wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o kulturę i sport. Działa tu wiele organizacji studenckich jest, więc to naprawdę wspaniałe miejsce do studiowania. Tym bardziej, że koszty utrzymania w Bredzie są o wiele mniejsze niż w dużych miastach, takich jak Amsterdam czy Rotterdam.

DYPLOMY UZNAWANE W INNYCH KRAJACH
Na tutejszym uniwersytecie możesz uzyskać tytuł licencjata w ciągu czterech lat lub magistra w ciągu roku. Oba dyplomy są uznawane i akceptowane w innych krajach.

NHTV oferuje następujące kierunki:

Czteroletnie studia licencjackie w języku angielskim:
# International Facility Management (Międzynarodowe Zarządzanie Zapleczem)
# International Game Architecture and Design (Międzynarodowe Projektowanie i Struktura Gier Komputerowych)
# International Hotel Management (Międzynarodowe Zarządzanie Hotelarstwem)
# International Leisure Management (Międzynarodowe Zarządzanie Rekreacją)
# International Logistics and Transport Management (Międzynarodowa logistyka i transport)
# International Media and Entertainment Management (Międzynarodowe Zarządzanie Mediami i Rozrywką)
# International Tourism Management (Międzynarodowe Zarządzanie Turystyką)
# International Traffic Management (Międzynarodowe Zarządzanie Ruchem Drogowym)

Roczne studia magisterskie w języku angielskim:
# European Tourism Management (Zarządzanie Turystyką Europejską)
# Imagineering (Inżynieria Pomysłu)
# Tourism Destination Management (Zarządzanie Celami Turystycznymi)

KOSZTY
Studia licencjackie kosztują 1 500 euro rocznie. Jeśli zachodzi taka potrzeba, Holenderskie Ministerstwo Edukacji może pożyczyć na nie pieniądze.

Studia magisterskie kosztują ok. 7 000 euro za rok. Poproś o informację dotyczącą stypendiów w naszym Biurze Międzynarodowym

WIĘCEJ INFORMACJI
Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej? Odwiedź naszą stronę internetową www.nhtv.nl i ściągnij bezpłatną broszurę. Możesz też poprosić o nią pisząc na adres communicatie@nhtv.nl. W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących przyjęcia na studia skontaktuj się z international.office@nhtv.nl.


Zrodlo: http://www.holland.com/pl/





Temat: Całe zło tego świata...

Kto tu raczy żartować? Od lat chodzimy po czeskich górach i nawet na szlakach bliskich granicy z Polską zawsze spotykamy o wiele więcej Czechów i turystów z innych krajów niż Polaków.
Czesi mają dużo większy dochód z turystyki, bo umieją to robić z głową i potrafią umiejętnie przyciągnąć turystów do zwiedzania ich kraju.
Podobnie powtarzasz jak mantra argument w rodzaju, że góry trzeba odkrywać samemu albo poznawać z rodzicami. Nie wyobrażam sobie, żeby pobyt w "klimatycznym obiekcie" pod okiem rodziców dawał możliwość cieszenia się pełnią wolności.
Doprawdy nie sposób zrozumieć dlaczego uparcie negujesz rolę edukacji górskiej w zorganizowanej turystyce wędrówkowej, rolę szkolnych klubów turystycznych, organizacji studenckich itp?
A to co stwierdzam, że wielu obecnych dorosłych turystów górskich nabrało kiedyś ochoty poznawania gór właśnie przez szkolne obozy wędrowne i różne zorganizowane imprezy studenckie w górach, nie jest żadną mantrą.
Tych dorosłych jednak ubywa, świeżego "narybku" nie przybywa, to i skutki zaczynają być widoczne, o czym świadczy problem poruszany w tym wątku, jakim jest zanikanie obiektów z "klimatem" w Sudetach, których kiedyś był wcale niemały wybór.
A co mają robić, jak nie ma innej alternatywy? Pójdą zapisać się za wycieczkę autokarową z emerytami w jakimś biurze turystycznym? Skąd wezmą na to pieniądze?
Co mamy dziś? Młodzież - zamiast mieć możliwość wyjechania ze swoim wychowawcą w góry np. na letni na letni obóz wędrowny, bo nauczycieli i działaczy społecznych pozbawiono prawa do prowadzenia grup w górach,
Nie mają szans przeżyć przygody i poznać uroku górskich wędrówek z plecakiem i gitarą, pośpiewać piosenek turystycznych przy ognisku i poczuć ten "klimat"...
odczepcie się w końcu od tego PRLu
Zapomiałeś o jednym. Aby to robić indywidualnie, nie tylko trzeba w jakiś sposób z tym się zetknąć, poczuć "bakcyla" i zdobyć się na odwagę, ale trzeba mieć też za co i czegoś trzeba się na na początek uchwycić. A tu koszty niemałe, począwszy od środków na zakup map i literatury przewodnikowej, kosztów dojazdu, noclegów, wyżywienia itp
ale oczywiście obozy wędrowne były tańsze? ba, może za darmo w ogóle? nie chrzańmy o wysokich kosztach - jak się dobrze pokombinuje to można spać w miarę tanio (prawda, że głównie poza Sudetami), jedzenie też nie musi kosztować fortunę, młodzież ma zniżki na transport itp. zakup map to musi być rzeczywiście droooogi (literaturę przewodnicką sobie daruję...). kosztowny jest zakup butów, plecaka, śpiwora... ale jeśli ktoś jedzie na obóz, to raczej też to ma, chyba, że to obóz na Krupówkach![/quote]






Temat: XII OTWARTE MISTRZOSTWA X LO W BIEGU GÓRSKIM. 21 MAJA 2005
REGULAMIN
XII OTWARTYCH MISTRZOSTW X LO W BIEGU GÓRSKIM

I. CEL

Popularyzacja i upowszechnianie biegania w bliskości z przyrodą jako najprostszej formy aktywności ruchowej.

II. ORGANIZATOR

1. Organizatorem XII OTWARTYCH MISTRZOSTW X LO W BIEGU GÓRSKIM jest X Liceum Ogólnokształcące oraz Uczniowski Klub Sportowy HEROS.
2. Współorganizatorami są:
- Urząd Miasta i Gminy Sobótka
- WKB Piast
3. Biuro organizacyjne zawodów mieści się w Zespole Szkół nr 8, ul. Piesza 1
Tel. (+48 71) 325-20-67, e-mail: www.uksheros.friko.pl
4. XII OM X LO w Biegu Górskim znajdują się w kalendarzu Polskiego Stowarzyszenia Biegów na 2005 rok.

III. TERMIN I MIEJSCE

1. XII OM X LO odbędą się 21 maja 2005r na stokach góry Ślęży.
2. Trasa
 Start do Biegu nastąpi na Przełęczy pod Wieżycą (250 m. n.p.m.) w pobliżu Domu Harcerza.
 Trasa 4,1 km prowadzi żółtym szlakiem turystycznym przez Wieżycę.
 Meta znajduje na szczycie Ślęży (718 m. n. p. m.)
3. Trasa biegu nie jest zamknięta dla ruchu turystycznego.
4. Przebieralnia dla zawodników znajdować się będzie ok. 500 m. od startu na Stadionie w Sobótce. Istnieje możliwość pozostawienia rzeczy w szatni, jednak za rzeczy pozostawione organizator ani Ślężański Ośrodek Sportu i Rekreacji nie ponoszą odpowiedzialności.

IV. UCZESTNICTWO

1. Uczestnikiem XII OM X LO w Biegu Górskim może być każdy miłośnik biegania.
2. Opłata startowa wynosi 5 zł (płatne przy odbiorze numeru startowego).
3. Wymagane są badania lekarskie potwierdzające zdolność do udziału w biegu a w przypadku ich braku uczestnik jest zobowiązany do złożenia podpisu pod oświadczeniem o zdolności do udziału w zawodach (podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12.09.2001 Dz. U. Nr 101 Poz. 1095).
4. Osoby niepełnoletnie uczestniczące w biegu biorą udział pod warunkiem złożenia podpisu przez ich ustawowego opiekuna na karcie zgłoszenia (podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12.09.2001 Dz. U. Nr 101 Poz. 1095).
5. Wszyscy uczestnicy imprezy są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków w czasie biegu.
6. Wszyscy zawodnicy otrzymają numery startowe, które mają obowiązek umieścić (przypiąć agrafkami lub przykleić) w czasie biegu na koszulkach z przodu. Zawodnicy nie posiadający numerów startowych nie będą klasyfikowani.

V. ZGŁOSZENIA

1. Ilość uczestników ze względów organizacyjnych jest ograniczona do 200 osób.
2. Zgłoszenia wypełnione czytelnie na specjalnych kartach będą przyjmowane do 18 maja 2005 r na adres:
UKS HEROS, ul. Piesza 1, 51-109 Wrocław
lub na e-mail: uksheros@tlen.pl
3. Na miejscu startu do godz. 10:30 w dniu zawodów zgłoszenia będą przyjmowane TYLKO w sytuacji, gdy będą wolne numery.
4. Odbiór numerów dla uczestników, którzy zgłosili się listownie lub przez e-mail będzie w specjalnie wyznaczonym miejscu tylko do godz. 10:00.
Po godzinie 10:00 rezerwacja zostaje anulowana.

VI. KLASYFIKACJE I NAGRODY

1. Zawodnicy będą rywalizowali w kategorii generalnej mężczyzn i kobiet oraz w kategoriach:
 M 15 – mężczyźni do 15 lat, ur. w 1990 i mł.
 K 15 – kobiety do 15 lat, ur. w 1990 i mł.
 M 16 – mężczyźni od 16 do 19 lat, ur. 1989 – 1986.
 K 16 – kobiety od 16 do 19 lat, ur. 1989 – 1986.
 M 20 - mężczyźni od 20 do 39 lat, ur. 1985 – 1966.
 K 20 – kobiety od 20 do 39 lat, ur. 1985 – 1966.
 M 40 – mężczyźni pow. 40 lat, ur. 1965 i st.
 K 40 – kobiety pow. 40 lat, ur. 1965 i st.
 Uczniowie i uczennice X LO
 Uczniowie i uczennice Gimnazjum nr 32
2. Trzy pierwsze osoby w każdej kategorii otrzymają nagrody rzeczowe.
3. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy, napoje oraz koszulki.

VII POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Organizator zapewnia pierwszą pomoc medyczną.
2. Bieg odbędzie się bez względu na pogodę.
3. Uczestników obowiązuje estetyczny ubiór.
4. Organizator nie bierze odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób trenujących na trasie XII OM X LO w Biegu Górskim przed i po imprezie.
5. Interpretacja niniejszego Regulaminu należy do Organizatorów XII Otwartych Mistrzostw X LO w Biegu Górskim.
6. Ewentualne protesty należy składać do 15 minut po zakończeniu wręczania nagród. Protesty będą rozpatrywane na miejscu.

Dyrektor Biegu

Jacek Skrzypiński




Temat: Muzeum PRL-u powstanie w Nowej Hucie
Nie SocLand, nie muzeum Nowej Huty, ale muzeum PRL-u powstanie w dawnym nowohuckim kinie Światowid. Projekt jest już gotowy, w czerwcu rusza konkurs na koncepcję architektoniczną i wystawienniczą. Otwarcie jest planowane za dwa lata.

Zabiegi o utworzenie muzeum historii PRL-u trwają od kilkunastu lat. Fundację SocLand, której celem było otwarcie takiej placówki, powołali Andrzej Wajda, Krystyna Zachwatowicz, Teresa Bogucka oraz Anna i Jacek Fedorowiczowie. Muzeum miało powstać w Warszawie, potem w Nowej Hucie (udało się zorganizować jednorazową wystawę "SocLand"). Do dziś jednak nie ma w Polsce ośrodka dokumentującego czasy komunizmu (w muzeum w Kozłówce można zobaczyć jedynie socrealistyczne obrazy i rzeźby).

Nadzieja na otwarcie PRL-owskiego muzeum z prawdziwego zdarzenia pojawiła się dwa lata temu, gdy gmina Kraków odkupiła od spółki Apollo Film budynek po kinie Światowid. Przez rok spierano się jednak, czy ma to być muzeum rozproszone Nowej Huty, czy muzeum komunizmu SocLand. Padały też propozycje umieszczenia tam ośrodka informacji turystycznej, kawiarni, siedziby radia i sceny teatralnej. Rok temu wypracowano spójną koncepcję: w Światowidzie powstanie muzeum PRL-u. Będzie oddziałem Muzeum Historii Polski, a finansować je ma Ministerstwo Kultury.

- Dyskusje były burzliwe i faktycznie trwały dość długo, ale mamy już wreszcie kompletny scenariusz - zdradza Robert Kostro, dyrektor MHP. Nad koncepcją muzeum pracuje rada programowa, m.in. jego pomysłodawcy Krystyna Zachwatowicz i Andrzej Wajda, historycy Andrzej Chwalba, Andrzej Friszke, Andrzej Paczkowski i Tomasz Gąsowski, filmoznawca Tadeusz Lubelski oraz Tomasz Fiałkowski z "Tygodnika Powszechnego".

- Okres PRL-u to najnowsza historia Polski. Dlatego zależy nam na tym, by była przedstawiona rzetelnie, ale też żeby punkt widzenia był mocno wyważony i ukazany w rozmaitych aspektach. Razem z mężem przeżyliśmy te czasy w pełni świadomie i dokładnie pamiętamy, jak bardzo złożone i trudne były ówczesne problemy. Nie będzie to więc ani historia opozycji, ani kolaboracji, bo nie możemy przecież pokazywać tylko jednej czarno-białej wersji tamtych czasów i wydarzeń. Tu potrzeba sprawiedliwego spojrzenia - podkreśla Zachwatowicz.

Ekspozycja muzeum PRL-u ma obejmować okres od 1945 do 1989 roku. Pierwszą część przygotuje stowarzyszenie Memoriał z Moskwy, zajmujące się m.in. badaniem i propagowaniem wiedzy o ofiarach stalinowskich represji. - Pojawią się oczywiście zdjęcia, filmy i eksponaty. Ale nie będzie to klasyczne muzeum z gablotkami. To musi być nowoczesna ekspozycja z multimediami, bo na powierzchni 2 tys. metrów nie wszystko przecież będzie można pokazać - mówi Zachwatowicz.

W muzeum pojawią się też rekonstrukcje wnętrz z czasów PRL-u, m.in. komisariatu, sklepu, biura, mieszkania. Powstanie również sala dydaktyczna, bo muzeum ma się skupić na edukacji młodzieży. Część eksponatów została już zgromadzona, ale najprawdopodobniej we wrześniu muzeum ogłosi dodatkową zbiórkę PRL-owskich zabytków.

By uruchomić muzeum, potrzebna będzie przebudowa wnętrza kina. - Bryła budynku pozostanie nienaruszona, podobnie jak typowo socrealistyczne elementy w jego wnętrzu. Przebudować trzeba salę kinową. Tam powstanie przestrzeń wystawiennicza, sala edukacyjna oraz biura - mówi dyrektor Kostro.

Konkurs na koncepcję architektoniczną i wystawienniczą muzeum urząd miasta ma ogłosić w czerwcu. Jego rozstrzygnięcie to kwestia paru miesięcy. Muzeum mogłoby ruszyć już za dwa lata. Za miesiąc w Światowidzie MHP ma natomiast uruchomić wystawę fotograficzną "Od opozycji do wolności" w 20. rocznicę upadku komunizmu, której komisarzem jest Krystyna Zachwatowicz. Wernisaż planowano na 2 czerwca, ale w związku z doniesieniami o przeniesieniu obchodów święta 4 czerwca z Gdańska do Krakowa nie wiadomo, czy nie zostanie on przesunięty, by mogli w nim uczestniczyć oficjalni goście, w tym Lech Wałęsa i przedstawiciele rządu.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków



Temat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2007...
Coraz częściej gminy łączą siły i wspólnie występują o unijne fundusze

Unijne środki to dla wielu samorządów szansa na tani kapitał. Sięgnięcie po te pieniądze trwa czasami dłużej niż można by się spodziewać i wymaga sporego wysiłku.

Najlepiej z pozyskiwaniem środków ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR), skierowanego przede wszystkim do samorządów, radzi sobie gmina Krośnice. Dzięki dofinansowaniu z Unii buduje kanalizację. Realizuje też projekty związane z turystyką. Wartość dofinansowania na jednego mieszkańca wynosi tam nieco ponad 3000 zł. Dla porównania – Wrocław z kwotą ponad 260 złotych na jednego mieszkańca uplasował się na 51. miejscu.

Recepta na sukces

– Na nasz sukces złożyły się dwa czynniki: ciekawy pomysł na projekt oraz ciężka praca zespołu ludzi – mówi Dariusz Stasiak, sekretarz gminy Krośnice, odpowiedzialny za planowanie i realizację inwestycji, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. – Dzięki intensywnym przygotowaniom, które rozpoczęliśmy jeszcze przed przystąpieniem Polski do UE, w chwili uruchomienia pierwszych naborów dysponowaliśmy wszystkimi dokumentami potrzebnymi do wnioskowania o fundusze – tłumaczy.
To o tyle ważne, że często nieprzeszkolona kadra urzędnicza to jedna z największych barier w pozyskiwaniu unijnych dotacji. Ale są też inne problemy, z którymi samorządowcy muszą sobie radzić.
Grzegorz Kruszyński, wiceprezes Fundacji Edukacji Europejskiej, doradza m.in. samorządom w przygotowaniu unijnych projektów.
– Na Dolnym Śląsku jest wiele zadłużonych gmin. Nie mają środków własnych i możliwości kredytowych. Poza tym każdy krok burmistrza czy wójta wymaga często akceptacji rady, to wydłuża proces. Kilkaset razy zmieniano też tzw. generator wniosków. Ci, którzy sobie z problemami poradzili, z pewnością będą mieli łatwiej w przyszłości – stwierdza Grzegorz Kruszyński.

Urząd jest zadowolony

Ireneusz Ratuszniak, dyrektor departamentu Regionalnego Programu Operacyjnego w urzędzie marszałkowskim z realizacji ZPORR-u na lata 2004-2006 jest jednak zadowolony.
– Około 60 proc. środków zostało już wydanych co oznacza, że nie grozi nam ich zwrot do Unii Europejskiej. Poza tym było znacznie więcej dobrych wniosków niż mieliśmy do dyspozycji środków finansowych. Nie spodziewaliśmy się, że samorządy przygotują tyle naprawdę dobrych projektów – mówi Ratuszniak. – Jednak i to można przeskoczyć bowiem polityka UE faworyzuje projekty o charakterze międzynarodowym i regionalnym realizowane przez wiele gmin.
– Największy problem w tym, żeby samorządy dogadały się między sobą. Często trwa to latami – mówi Kruszyński.
Nie inaczej było w przypadku projektów, którym patronuje Związek Gmin Karkonoskich (ZGK).
Witold Szczudłowski, dyrektor biura Związku, mówi:
– Dzięki Europejskiemu Funduszowi Spójności realizujemy projekt kanalizacji kilku gmin. Pomysł zrodził się już w 1999 roku. Negocjacje były długie i zajęły prawie 5 lat, ale i tak się opłacało, bo nie ma innego tak taniego kapitału, który można wykorzystać do realizacji podobnych dużych zadań.
Samorządy często muszą sobie radzić z sytuacjami nadzwyczajnymi.
– Wystarczy, że jakiś wykonawca ogłosi upadłość bądź w trakcie budowy robotnicy wykopią np. ludzkie kości. Wtedy termin realizacji przesuwa się o kilka miesięcy – mówi Szczudłowski. Im później inwestycja jest zakończona, tym później samorządy dostają zwrot kosztów z UE. Często na realizację inwestycji zaciągane są kredyty, które trzeba spłacać w terminie, choć przedłuża się ich realizacja. Mimo wielu trudności, problemów wynikających przede wszystkim z gminnej polityki, ZGK zamierza zabrać się za kolejne projekty. – Wraz ze związkiem gmin czeskich chcemy pozyskiwać środki na rozwój i promowanie turystyki w regionie. Unia bardzo przychylnym okiem patrzy na takie transgraniczne projekty realizowane przez wiele podmiotów – mówi Witold Szczudłowski.

Co nas czeka

– W pozyskiwaniu środków unijnych na lata 2007-2013 zmieniają się głównie trzy rzeczy – ilość pieniędzy, priorytety oraz to, że teraz wszystko będzie rozliczane z urzędem marszałkowskim. Będzie znacznie szybciej – mówi Ireneusz Ratuszniak. Dyrektor odpowiedzialny za realizację RPO na Dolnym Śląsku mówi, że prace nad programem zakończą się w ciągu kilku miesięcy.
– Przyjmowanie wniosków powinno rozpocząć się w IV kwartale tego roku – prognozuje Ratuszniak.

Mariusz Krysiak - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska

http://wroclaw.naszemiasto.pl/gospodarka/755132.html



Temat: JURA SKAŁKA ZAWIERCIE ADVENTURE
Ze strony http://www.podlesice.org.pl/rajd/:



To kolejna edycja rajdu ekstremalnego na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Wyjątkową scenerię i przeszkody terenowe przygotowała natura. Od siebie dodaliśmy logistykę, profesjonalną obsługę, a Ty oprócz kondycji i wytrwałości musisz wykazać się strategicznym myśleniem. Wybierz trasę odpowiednią dla siebie (MASTER, SPEED, EASY) i poczuj jurajską adrenalinę wśród wapiennych wzgórz, jaskiń, skał, piasków pustyni i ruin średniowiecznych zamków.

Rajd polega na pokonaniu trasy według mapy i zaliczeniu zadań specjalnych. Konkurencje są tak przygotowane, aby każdy mógł w nich uczestniczyć, traktując rajd jako okazję do zdobycia doświadczenia. Dzięki pozyskaniu szerokiego grona partnerów, koszt udziału w rajdzie jest symboliczny, a jednocześnie daje szansę wygrania cennych nagród.
Organizatorzy
Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej
Urząd Miejski w Zawierciu
Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu
Krakowski Harcerski Krąg Akademicki DIABLAK
Biuro Inicjatyw Turystycznych NUBRA
Sponsor główny
JURA SKAŁKA - naturalna woda mineralna
Partnerzy
Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego
Grupa AWBUD
WOPR Drużyna Zawiercie
Towarzystwo Edukacji Bankowej Filia Zawiercie
Region
Zawiercie, Wyżyna Krakowsko-Częstochowska
Data
22-23 maja 2009 r.

22.05.09 - start trasy MASTER
23.05.09 - start trasy EASY i SPEED, zakończenie rajdu i wręczenie nagród
Kategorie

Trasa EASY - dla młodzieży i seniorów (dł. ok.15 km - trekking)

* 2-osobowe zespoły męskie w kat. wiekowych: 13-15, 16-17 i 45-100
* 2-osobowe zespoły żeńskie oraz mieszane w kat. wiekowych: 13-15, 16-17 i 45-100 lat

O zaliczeniu do kategorii wiekowej decyduje wiek starszego uczestnika w zespole.

Trasa SPEED (dł. ok. 35 km - trekking)

* 2-osobowe zespoły męskie w wieku 18-100 lat,
* 2-osobowe zespoły żeńskie oraz mieszane w wieku 18-100 lat

Dopuszcza się udział osób od 16 roku życia pod opieką osoby dorosłej.

Trasa MASTER (dł. ok. 150 km - trekking, rower, kajak)

* 2-osobowe zespoły w wieku 18 - 100 lat - bez podziału na płeć.

Zgłoszenia

Przyjmowane są do dnia 18.05.2009 r. w siedzibie TMZZ w Zawierciu ul. Piastowska 1, tel.: 032 672 21 65 lub drogą elektroniczną na adres: www.tmzz.zawiercie.com.pl). Oryginalna, wypełniona i podpisana ankieta musi być dostarczona podczas rejestracji na starcie rajdu - w przypadku zgłoszenia e-mailowego.
Wpisowe
Trasa EASY (młodzież) - 15 zł od osoby Trasa EASY (dorośli) i SPEED - 30 zł od osoby Trasa MASTER - 50 zł od osoby Wpisowe można zapłacić gotówką w TMZZ w Zawierciu do dnia 18.05.2009 r. lub przelewem na rachunek:
28 1050 1591 1000 0022 7042 1668
Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie
z dopiskiem: trasa_wiek_nazwisko lub trasa_nazwisko (np.: EASY_16-17_Kowalska lub: MASTER_Kowalski)
Świadczenia

W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają:

* obsługę zadań specjalnościowych i niezbędny sprzęt
* materiały startowe
* mapę dla zespołu
* opiekę medyczną
* nagrody dla zwycięzców
* transport na start, transport rowerów i ekwipunku, wypożyczenie kajaków (MASTER)
* koszulki rajdowe
* bufet z napojami na trasie
* herbatę i ciepły posiłek na mecie

Nagrody

Nagrody zostaną wręczone czterem najlepszym zespołom w każdej z kategorii.

Trasa MASTER – nagrody dla zespołu
I miejsce – udział zespołu w rajdzie Adventure race „KI CHALLENGE 2009” w Chorwacji, nagrody rzeczowe o wartości ok. 1 000 zł i 1 000 zł jako pokrycie kosztów dojazdu
II miejsce – udział zespołu w Edynburskim Rat Race Urban Adventure w Wlk. Brytani i 500 zł jako pokrycie kosztów dojazdu
III miejsce – nagrody rzeczowe o wartości ok. 1 000 zł
IV miejsce – nagrody rzeczowe o wartości ok. 500 zł

Trasa SPEED – nagrody dla zespołu w każdej z kategorii przy założeniu, że będą obsadzone co najmniej pięcioma zespołami w każdej z kategorii wiekowej.
I miejsce – nagrody rzeczowe o wartości ok. 700 zł
II miejsce – nagrody rzeczowe o wartości ok. 500 zł
III miejsce – nagrody rzeczowe o wartości ok. 300 zł
IV miejsce – nagrody rzeczowe o wartości ok. 100 zł

Trasa EASY – nagrody dla zespołu w każdej z kategorii wiekowej przy założeniu, że będą obsadzone co najmniej pięcioma zespołami w każdej z kategorii wiekowej.
I miejsce – nagrody rzeczowe o wartości ok. 200 zł
II miejsce – nagrody rzeczowe o wartości ok. 150 zł
III miejsce – nagrody rzeczowe o wartości ok. 100 zł
IV miejsce – nagrody rzeczowe o wartości ok. 50 zł




Temat: XV Mędzynarodowy Bieg Po plaży w Jarosławcu
REGULAMIN
XV MIĘDZYNARODOWEGO BIEGU PO PLAŻY
"Jarosławiec 2005"

Cel imprezy
- popularyzacja biegania jako prostej formy zapobiegającej chorobom układu krążenia
- poznanie walorów turystycznych Jarosławca

Organizatorzy:
- Urząd Gminy w Postominie
- Agencja Mienia Gminnego i Spraw Publicznych w Postominie

Współorganizatorzy:
- Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie
- Departament Sportu powszechnego Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
- Polski Komitet Olimpijski w Warszawie
- Polski Związek Lekkiej Atletyki w Warszawie
- Szkoła Podstawowa w Jarosławcu
- Klub Biegacza „Bryza” w Postominie
- Ośrodki Wczasowe w Jarosławcu
- Handel Prywatny i Rzemiosło gmin Postomino i Sławno
- Redakcja „Głosu Pomorza” w Koszalinie

Termin i miejsce
- 3 lipca 2005 (niedziela) Jarosławiec – główny deptak obok szkoły podstawowej
- biegi młodzieżowe – godz. 9:45
- bieg główny – godz. 11:00
- bieg samorządowy – godz.11:10

Trasa
- Trasa prowadzi wytyczoną ścieżką przyrodniczą z Jarosławca do Wicia i z powrotem do Jarosławca

Dystans
- bieg główny 15 km
- bieg samorządowy 1 km
- biegi młodzieżowe:
500 m. dziewczęta i chłopcy rocznik 1994 i młodsi
1000 m. dziewczęta i chłopcy rocznik 1992-1993
1000 m. dziewczęta rocznik 1990-1991
2000 m. chłopcy rocznik 1990-1991

Warunki uczestnictwa
- bieg międzynarodowy, charakter biegu otwarty,
- prawo udziału mają kobiety i mężczyźni
- ukończone 16 lat
- posiadane zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do biegania
- obowiązuje pisemne zgłoszenie do biegu na karcie uczestnictwa

Opłata startowa
10 zł – płatna w sekretariacie zawodów przy odbiorze numeru startowego. Żołnierze WP, renciści, emeryci, zawodnicy zagraniczni, uczestnicy biegów młodzieżowych są zwolnieni od opłaty

Kategorie wiekowe
Bieg zostanie rozegrany ze startu z uwzględnieniem następujących kategorii:
Mężczyźni:
16-19 lat
20-29 lat
30-39 lat
40-44 lat
45-49 lat
50-54 lat
55-59 lat
60-64 lat
65-69 lat
70-74 lat
powyżej 75 lat

Kobiety:
16-19 lat
20-29 lat
30-39 lat
40-44 lat
45-49 lat
50-54 lat
powyżej 55 lat

Zgłoszenia:
Osobiste, listowne, elektroniczne należy kierować na adres organizatorów: Urząd Gminy Postomino, 76-113 Postomino, tel. (059) 8108593, 810 85 17 wew 67, e-mail: ug@postomino.pl

Biuro Zawodów:
Zespół Szkół w Jarosławcu (w pobliżu startu i mety)

Nagrody
W klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn:
Za miejsca 1-10 nagrody pieniężne
Za miejsca 11-15 nagrody rzeczowe
W każdej kategorii wiekowej za miejsca I-III nagrody rzeczowe od sponsorów. Każdy zawodnik otrzyma dyplom ukończenia biegu, pamiątkową plakietkę biegu i medal, upominek i koszulkę. Od firmy „BROK” przewidziany jest kufelek piwa.
Wypłaty nagród pieniężnych pomniejszone zostaną o obowiązujący podatek dochodowy.
Biegi młodzieżowe: za miejsca I-VI nagrody rzeczowe – wszyscy uczestnicy okolicznościowy dyplom.
Przewiduje się nagrody rzeczowe dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki z gminy Postomino oraz terenu powiatu sławieńskiego.

Sprawy finansowe
- Koszty organizacyjne ponoszą organizatorzy
- Koszty osobowe ponoszą uczestnicy lub jednostki delegujące we własnym zakresie
- Nocleg z 2/3 lipca 2005 płatne w ośrodkach wczasowych na terenie Jarosławca w cenie 25 zł

Postanowienia końcowe
- organizator zapewnia ciepły posiłek po biegu
- na trasie biegu 1 punkt żywieniowy
- bieg będzie rozegrany bez względu na pogodę
- szatnie, natryski, w Szkole Podstawowej w Jarosławcu
- sekretariat biegu będzie czynny w dniu zawodów od godz. 7:00 do 10:30
- ubezpieczenie, w ramach sponsorowania, zapewnia T.U. i R. WARTA S.A. Koszalin
- w sprawach nieobjętych regulaminem rozstrzygają organizatorzy i sędzia główny
- organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyłącznej interpretacji niniejszego regulaminu
- obsługa medyczna




Temat: Tomaszewski na pozycji nr 1 !!!
Diabeł napisał:


A na co konkretnie poszły te pieniążki??

Darowizny przekazane przez Tadeusza Tomaszewskiego w roku 2003 z dochodów osobistych na rzecz organizacji społecznych i osób prywatnych.

RAZEM 22.640 zł to za 2003 rok

1.
Cały rok - Zlecenie stałe (co miesiąc 300 zł). Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan na dofinansowanie szkoleń, przekwalifikowanie osób bezrobotnych, funkcjonowanie klubów pracy 12x300zł=3.600,00

1a. 29.12.03 Pomoc na leczenie Pani z gm.Miłosław - 500,00

2. 23.12.03 - Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan darowizna na zakup paczek świątecznych dla dzieci z rodzin ubogich - 960,00

3. 1.12.03 - MKS Gniezno ‘’CAPITALS DEARELA’’ darowizna na zajęcia sportowe dla dzieci
200,00

4. 1.12.03 -Ochotnicza Straż Pożarna Chełmno. Darowizna na zakup sprzętu gaśniczego
300,00

5. 6.11.03 - Uczniowski Klub Sportowy ‘’Niechan’’ w Niechanowie – darowizna na organizacje gimnastyki korekcyjnej dla dzieci i dorosłych
600,00

6. 17.10.03 - PTTK Gniezno ‘’Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej’’- darowizna na zakup sztandaru
400,00

7. 10.10.03 - Towarzystwo Śpiewacze ‘’Dzwon’’ Gniezno darowizna na organizacje XI Gnieźnieńskich Spotkań Chóralnych
200,00

8. 9.10.03 - Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan darowizna na organizacje imprez sportowych dla osób niepełnosprawnych i przedszkolaków
1580,00

9. 6.10.03 - Stowarzyszenie ‘’ CONCORDIA’’ Gniezno- darowizna na organizację rehabilitacji osób niepełnosprawnych
500,00

10. 22.09.03 Gimnazjum w Golinie – darowizna na sztandar
200,00

11. 22.09.03 Urząd Gminy Niechanowo-darowizna na zakup okien do świetlicy wiejskiej w Gurówku 1500,00

12. 31.03.03 - Pomoc dla dziewczyny na wyjazd na turnus rehabilitacyjny
200,00

13. 31.03.03 Stowarzyszenie Pomocy Rehabilitacji i Turystyki Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ‘’Promocja’’- darowizna na dofinansowanie wycieczki dzieci niepełnosprawnych
100,00

14. 31.03.03 UKS ‘’Niechan’’ Niechanowo darowizna na organizację zajęć z gimnastyki korekcyjnej
1400,00

15. 31.03.03 - Urząd Gminy Mieleszyn – darowizna na modernizację strażnicy OSP Łopienno
1000,00

16. 17.03.03 Dom Kultury w Trzemesznie – darowizna na organizację Biegu J. Kilińskiego
200,00

17. 17.03.03
Punkt Informacji Europejskiej w Łubowie – darowizna na edukację europejską wśród młodzieży
250,00

18. 05.03.03 Komitet Rodzicielski przy II LO w Gnieźnie- darowizna na organizację imprez kulturalnych z okazji święta patrona szkoły
300,00

19. 5.03.03 - Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie-Łopienno. Darowizna na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych
1000,00

20. 5.03.03 Rada Rodziców Gimnazjum nr 2 Gniezno – darowizna na zakup sztandaru
700,00

21. 5.03.03
Towarzystwo Miłośników Gniezna – darowizna na organizację zawodów brydżowych
200,00

22. 19.02.03 Pomoc na leczenie chłopca
100,00

23. Cały rok - Pomoc na zakup lekarstw, żywności, węgla opłat za energię, mieszkanie, zakup przyrządów szkolnych, biletów do Poznania itp. Rejestr osób którym udzieliłem pomocy materialnej prowadzony jest w Biurze Poselskim. Jest to pomoc od 10zł – 300 zł
1950,00



Temat: PYTANIA DO W.KONARSKIEGO.
Uroczysta sesja Rady Powiatu w Gryfinie dnia 06.11.2008r.
z okazji 90-lecia niepodległości, 10-lecia istnienia powiatu oraz rozdania wyróżnień starosty.

cyt.z protokołu
"Starosta Gryfiński Wojciech Konarski powiedział, że dzisiejsza uroczystość związana

jest z obchodami Święta Niepodległości przypadającego na dzień 11 listopada. Święto

to jest związane z oczekiwaniem Polaków, po 120 latach niewoli, na niepodległość, wolność,

własne państwo. Dodał, że w państwo wpisują się struktury samorządowe począwszy

od rządu po samorząd gminny, powiatowy. W związku z nadchodzącą rocznicą Święta

Niepodległości wpisuje się również okrągłą 10 rocznicę powstania powiatów. Starosta

Gryfiński wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu w Gryfinie Romanem Michalskim

z tej okazji wręczyli listy gratulacyjne pracownikom Starostwa Powiatowego

oraz tym Radnym Radny Powiatu w Gryfinie, którzy przez III kadencje wykonywali zadania

przekazane aktem nadania w dniu 23 listopada 1998 r. przez rząd dla samorządu

powiatowego.

Listy gratulacyjne otrzymali pracownicy Starostwa Powiatowego w Gryfinie:

• Agnieszka Turek - Naczelnik Wydziału Organizacji i Informacji

• Janina Niwa – Zastępca Głównego Księgowego

• Lucyna Krzemińska – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa

• Marta Szamburska – Naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa

• Elżbieta Lorenowicz – Bień – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu

i Turystyki

• Lucyna Zawierucha – Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Nadzoru

Właścicielskiego

• Andrzej Krzemiński – Zastępca Naczelnika Wydziału Remontów, Inwestycji

i Zamówień Publicznych

• *Waldemar Trzeciak – Kierownik Referatu Informatyki

• *Agnieszka Małyszko – Kierownik Biura Obsługi Rady i Zarządu

• *Grzegorz Downar – Geodeta Powiatowy

• *Aneta Płóciennik – Śmiałkowska – Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu

• *Arkadiusz Durma – Naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami

• Waldemar Derkacz – Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego

• *Edyta Szturo – Główny Specjalista samodzielne stanowisko pracy ds. kontroli

• *Andrzej Urbański – Audytor wewnętrzny

• Waldemar Mejna – Powiatowy Rzecznik Konsumentów

• Jarosław Witeńko – Koordynator ds. Ochrony Zdrowia

oraz Radni Rady Powiatu w Gryfinie:

• Gabriela Kotowicz

• Krzysztof Ziętek

• Jan Podleśny

• Adam Nycz

• Bolesław Paulski

• Ryszard Laska

• Maciej Racinowski"

Osoby zaznaczone * nie pracują w starostwie od I kadencji.

Pan starosta Wojciech Konarski i pan przewodniczący Rady Powiatu Roman Michalski na uroczystość 10-lecia istnienia powiatu gryfińskiego nie zaprosili:
1. b.starosty Lecha Szymanowicza w latach 1999-2002
2. b.wicestarosty i starosty Stanisława Szymoniaka 1999-2002, 2002-2002
3. b.starosty Ewy De La Torre 2002-2006
4. b.wicestarosty Józefa Rucińskiego 2002-2006
5. przewodniczącej Rady Powiatu Lidii Pięty, która pełniła tę funkcję przez 8 lat
1999-2002,2002-2006
Z okazji 10-lecia powiatu - nie powiedziano ani słowa na temat pierwszego przewodniczącego Rady Powiatu odrodzonego samorządu powiatowego - śp.Jana Inglota .
Żenujące jest to, że nie zauważyli tego nawet nagrodzeni radni trzech kadencji.
Kompleksy nowej władzy powiatowej wobec poprzedników i ich zbiorowa amnezja każe przypuszczać, że panowie Konarski i Michalski przez swych nastepców zostaną zapomniani w minutę po tym , jak przestaną pełnić swoje funkcje. "Nowa, świecka tradycja", to nic innego jak zupełny brak kindersztuby i samorządowych manier.



Temat: Dotacje. Lista zadań

Myślę, że pora zamykać ten koncert życzeń. Oczekiwałbym raczej wypowiedzi wójta, co zostanie ujęte we wnioskach gminy, na jakim etapie są prace przygotowawcze, jakie mamy szanse na dofinansowanie poszczególnych projektów i w jakim horyzoncie czasowym.

Z przedszkola już wyrośliśmy.


Więc odpowiadam jako Pełnomocnik Wójta: pierwsze konkursy będą rozpisane najprawdopodobniej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 na przełomie III i IV kwartału br. ( RPO dla Dolnego Śląska jest teraz poddawane procesowi negocjacji z Komisją Europejską).Wtedy też powinny rozpocząć się pierwsze nabory w ramach centralnych Programów Operacyjnych, sądzę że nieco później ( IV kwartał ) Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Gmina złoży wnioski na inwestycje: drogowe, kanalizacyjne, ,,oświetleniowe", rozwoju bazy turystycznej, budowa sieci internetowej, modernizacji i budowy obiektów służących kulturze, rozbudowy bazy sportowej przy obiektach szkolnych. Będziemy starać się ,,odzyskać pieniądze własne Gminy wykładane aktualnie na inne inwestycje- wszystkie które będą możliwe ( od 1 stycznia 2007 liczy się okres kwalifikowalności wydatków- zakładający możliwość ich ewentualne zwrotu). Będziemy także na bieżąco brać udział w realizacji możliwych dla nas projektów ,,miękkich"- edukacyjnych, zwalczania bezrobocia, podnoszących kwalifikacje pracowników itp. To na razie- będziemy działać elastycznie i strać się ściągnąć każde pieniądze- czekamy razem z Panem Wójtem na bardziej szczegółowy opis priorytetów aby ewentualne dostosować projekty tak aby zyskać jak największe szanse na ściągnięcie środków. Obecnie przygotowywane są Plany Odnowy Miejscowości ( jest to warunek przy ubieganiu się o wsparcie ze strony PROW )- są one skonstruowane na tyle elastycznie że umożliwią mi one złożenie wiele wniosków...
Szanse- nie wiem- na te pieniądze szykuje się tylko z JST około 200 konkurentów, a dochodzi do nich wiele innych możliwych ,,grantobiorców”. Złożymy 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14 wniosek- dofinansowanie dostanie 3,8,11- też będzie dobrze. (nawet bardzo) Pieniędzy nie jest dużo- operuje się kwotą 1200 mln Euro- to prawda- ale odliczając projektu pozakonkursowe, dzieląc kwotę przez 7 lat, mnożąc nawet przez stawkę 4 PLN za jedno euro to rocznie na budowę kanalizacji i dróg jest po kilkadziesiąt milionów PLN rocznie. Na CAÂŁE WOJEWÓDZTWO. Gmin wiejskich, wiejsko-miejskich jest około 170 (168?-mogę się mylić) plus miasta na prawach powiatu, same powiaty- budowa kompleksowej kanalizacji w SAMEJ naszej Gminie to około 40 mln PLN. W innych jest podobnie. Tak proszę Państwa wyglądają realia.
Czy jesteśmy w przedszkolu, szkole podstawowej, liceum- chymm- myślę że będzie można to ocenić po rozstrzygnięciach konkursów pierwszej tury. Może wtedy deliberować na temat poziomu ,,wykształcenia"
pozdr.
Podinspektor Grzegorz Salwa
Biuro ds. Funduszy Europejskich
Urząd Gminy Święta Katarzyna
ul. Wiosenna 7, 55-011 Siechnice
tel/fax. 0713117358
e-mail: pelnomocnik@sw-katarzyna.pl

[Przyciąłem cytat - Orion]
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • osy.pev.pl



  • Strona 2 z 2 • Wyszukiwarka znalazła 54 rezultatów • 1, 2
    Archiwum
    Powered by wordpress | Theme: simpletex