Biuro pracy Szaflary

Widzisz wiadomości znalezione dla frazy: Biuro pracy Szaflary




Temat: Wątek dla masażystów niewidomych
Od jakiegos juz czasu istnieje spis gabinetow masazu prowadzonych przez niewidomych masazystow i fizjoterapeutow.

Jak do tej pory jest tam po jednemu masazyscie z miast: Bytom, Gdańsk, Grodzisk Mazowiecki, Kraków, Olsztyn, Rawa Mazowiecka, Warszawa, Zaskale - Szaflary.

Wydaje sie, ze warto jest tam dac swe wlasne ogloszenie, szczegolnie jesli jestes z miasta nie wlaczonego jeszcze do przewodnika.

http://www.masaze.org.pl/..../gab/gab0.html

A oto tresc komunikatu ze strony Krajowej Sekcji Niewidomych Masażystów i Fizjoterapeutów:

Informujemy, że w związku z uruchomieniem strony internetowej Sekcji Masażystów i Fizjoterapeutów www.masaze.org.pl Zarząd Krajowy PZN oferuje umieszczenie reklamy wszystkim chętnym członkom prowadzącym własne gabinety masażu.

W treści informacji powinno być zawarte: nazwa gabinetu lub nazwisko wykonującego zabiegi, zakres usług, adres gabinetu, godziny przyjęć pacjentów oraz nr telefonu kontaktowego.

Odpłatność za w/w usługę ustalona została w wysokości 20 PLN rocznie, którą należy wnieść na konto:

Polski Związek Niewidomych
Biuro Zarządu Głównego
Zakład Pracy Chronionej
00-216 Warszawa ul. Konwiktorska 9
Nr konta: 96 1370 1037 0000 1706 4083 5203
z dopiskiem "Sekcja Masażystów - strona www".





Temat: Plac Niepodległości z... przyległościami.


Budowlana secesja
Nowe przejście podziemne, jazzowa piwnica na 400 metrów kwadratowych, secesyjne, stylowe wnętrza. Czy plac Niepodległości zmieni oblicze za sprawą nowej inwestycji?

Budynek starej drukarni, wzniesionej w 1928 roku, szybko znika z placu Niepodległości. W miejsce rozbieranej kamienicy stanie nowy, wielofunkcyjny biurowiec. Jak zapewnia inwestor, nie ma mowy o kolejnym apartamentowcu. – Projekt przygotowała pracownia Stanisława Topora. To będzie coś pięknego: z ul. Grunwaldzkiej na plac Niepodległości wchodzić się będzie przejściem podziemnym, pod budynkiem. W środku będzie piwnica jazzowa na 400 metrów kwadratowych.

Cały budynek nawiązuje stylistyką do secesji, będzie świetnie współgrać z „Jędrusiem” i „Kresami” – roztacza wizję Roman Bulas, który prowadzi w tym miejscu inwestycję. Poszczególne kondygnacje pomieszczą biura i działalność usługową dla mieszkańców i turystów.

Ogrodzenie, które zajęło spory fragment chodnika przy ul. Grunwaldzkiej, utrudnia dojście do Krupówek. Piesi muszą uzbroić się w cierpliwość, bo prace budowlane, jak wszystko dobrze pójdzie, potrwają przynajmniej przez rok.

Przejście podziemne pod... budynkiem!' Jak by się obejść chałupy nie dało, albo przejść parterem na wskroś... Pewnie by to nawet bardziej pasowało stylem do otoczenia.
No, chyba że teraz wszystko ma dokładnie nawiązywać do nazwy miejscowości...
Wszystko ma być teraz pod ziemią... zakopane?
To zupełnie nowe i bez wątpienia całkiem nowatorskie odkrycie! Jakiś nowy Chałubiński się pod Giewontem narodził?
Postuluję stworzenie kolejnego przejścia podziemnego łącznie z przejazdem pod... Zakopanem. Od Szaflar aż do Kir! Ot, tak dla całkowitego... uniknięcia.
Coś czuję, że otwiera się nowe pole do arcyciekawych, i z pewnością sensacyjnych wątków.
Jak to w Zakopanem...





Temat: Czy Polacy byli w Waffen SS ?
Panowie może te informacje wniosą coś do tej ciekawej dyskusji !!!

Polnisches Schutzmannschaftsbataillon

Polnisches Schutzmannschaftsbataillon der SiPo und SS - Schuma - formacja kolaboracyjna, do której należały trzy bataliony o charakterze policyjnym w służbie (Schutzpolizei) i (SS), oznaczone nr 202, 107, 108 (?), składające się w większości z Polaków z Generalnego Gubernatorstwa oraz z niewielkiej liczby Litwinów i Rosjan, operująca na Wołyniu i Podolu.

Część jej stanu osobowego stanowili ochotnicy z polskiej policji - Polnische Polizei (tzw. granatowa policja) i członkowie przedwojennych organizacji pod nazwą Narodowo-Socjalistyczna Partia Polski, Narodowa Organizacja Radykalna - oraz konfidenci i tzw. szmalcownicy . Utworzona w maju 1942 roku w Kochanówce koło Dębicy (na terenie Truppenubungplaz der Waffen SS). W roku 1944 formacja ta liczyła 1,5 tysiąca ludzi, została rozbita przez jednostki Armii Czerwonej pod Lwowem. W okresie stacjonowania na Wołyniu i Podolu, zwalczała ona głównie jednostki UPA, a także partyzantkę radziecką i oddziały dywersyjne NKWD. Zgodnie ze współczesnymi ustaleniami, sformowanie tego oddziału było częścią polityki hitlerowskiej wykorzystującej konflikt polsko-ukraiński, a do jej powstania przyczyniły się okrucieństwa dokonywane na Polakach przez formacje ukraińskie ("rzeź wołyńska"). Po licznych dezercjach jej resztki w liczbie ok. 150 osób, brały udział w walkach we Francji i Niemczech. Na jej reputacji ciążą głównie zbrodnie dokonane na ukrywających się Żydach oraz starowiercach i Czechach (624 ofiary we wsi Malina) oraz członkach AK (m. in. 3 osoby w Zasmykach).W świetle relacji zbrodnie te obciążają konto batalionu 202 składającego się z ochotników z GG,pozostałe dwa bataliony (składające się z miejscowych) 107,108 pozostawały pod kontrolą AK.

Niektóre ustalenia:

* umundurowanie: w okresie szkolenia mundury polskich, litewskich formacji policyjnych oraz mundury radzieckie, po zaprzysiężeniu kombinowane mundury niemieckie Schuma (odznaki Schupo, mundury wojskowe i policyjne polskie i litewskie, krój przerabiano na styl mundurów niemieckich np. kołnierze, system stopni jak w policji polskiej przy zmianie terminologii na wojskową, hełmy niemieckie i czeskie).
* uzbrojenie: broń niemiecka, polska, czeska, sowiecka.
* polski batalion 202: stan osobowy 360 osób
* d-ca niemiecki: Hauptmann (?). Tshnade
* d-ca polski: major Ignacy Kowalski
* d-cy kompanii (3 po 120 osób): Z. Włoczewski, J. Kołodziej, B. Nowakowski
* ordynans d-cy kompanii: J. Sprenger (volksdeutsch)
* polski szef kompanii: J. Konieczny
* korektor listów: J. Flisiński
* d-cy taborów: L. Siniecki i J. Siniacki

Formacja podlegała na szczeblu centralnym bezpośrednio generalnemu inspektorowi Schutzpolizei, SS-GruppenfĂźhrerowi Hansowi Schreyerowi, a pośrednio SS-Hauptamt der Ordnungspolizei, którą kierował SS-ObergruppenfĂźhrer Alfred WĂźnnenberg. Na szczeblu lokalnym formacja ta pod względem operacyjnym wchodziła w skład policyjnego pułku SS (ale jej członkowie nie byli SS-manami).

Źródła

* Grzegorz Motyka, M. Wierzbicki: "Polski policjant na Wołyniu" (Kwartalnik Historyczny KARTA nr 24, 1998 r.)

[ Dodano: Nie 09 Kwi, 2006 ]
ę24 lutego 1942 został zawiązany Goralisches Komittee jako namiastka samorządu z Wacławem Krzeptowskim jako przewodniczącym. Goralisches Komittee miał szereg referatów (m.in. oświaty, wyżywienia, prawny, pracy). Utworzono struktury terenowe w Zakopanem, Nowym Targu, Poroninie, Szaflarach i innych miejscowościach Podhala. Komitet działał na podstawie regulaminu nadanego przez gubernatora Dystryktu Krakowskiego doktora Wendlera. Poza akcją wydawania góralskich kart rozpoznawczych działalność komitetu była jednak całkowicie fasadowa. Fiaskiem skończyła się też próba zorganizowania w drugiej połowie 1942 jednostki Goralischer Waffen-SS Legion. Do obozu w Trawnikach trafiło około 200 ochotników. Popadli oni w konflikt ze stacjonującymi tam Ukraińcami. Większość zdezerterowała, a resztę wywieziono na roboty przymusowe w głąb Niemiec.

Od samego początku Goralenvolk był zwalczany przez ruch oporu. Duży wkład w tę akcję wniosła Konfederacja Tatrzańska, a po jej rozbiciu struktury Rocha oraz Armii Krajowej.

W 20 stycznia 1945 z wyroku Polskiego Państwa Podziemnego Wacław Krzeptowski został powieszony przez partyzantów z oddziału Armii Krajowej.

22 listopada 1946 przed sądem w Zakopanem zapadł wyrok na pozostałych działaczy Goralisches Komitee. Zostali oni skazani na kary więzienia od 3 do 15 lat. Część działaczy, w tym Henryk Szatkowski, uniknęła wymiaru sprawiedliwości, uciekając razem z Niemcami.

Władze Komitetu Góralskiego:
przewodniczący: Wacław Krzeptowski
zastępca: Józef Cukier
kierownik Biura: Stanisław Walczak
referent ds. kultury: Antoni Olcha-Mirek
sekretarz: Jerzy Bachleda-Curuś
siedziba: Zakopane, BahnhofstraĂźe (ob. ul. Kościuszki) 2
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • osy.pev.pl
  • Archiwum
    Powered by wordpress | Theme: simpletex